Lukáš Kučera nechce uponáhľať návrat na trávniky: Vážim si príležitosť v A-mužstve

Lukáš Kučera nechce uponáhľať návrat na trávniky: Vážim si príležitosť v A-mužstve

08.10.2019 | Igor Tabiš

Lukáš Kučera má za sebou úspešnú operáciu predného skríženého väzu. Odchovanec nášho klubu prezradil viac v rozhovore, v ktorom zhodnotil aj uplynulú sezónu.

Uplynulá sezóna bola pre odchovanca našej akadémie Lukáša Kučeru ako jazda horskou dráhou. Kvalitnými výkonmi sa talentovaný mladík prebojoval do A-mužstva, vybojoval si prvú profesionálnu zmluvu a zažil debut vo Fortuna lige. Neskôr však prišlo vážne zranenie, ktoré na istý čas zastavilo jeho futbalový rast. Viac nám 19-ročný obranca prezradil v rozhovore.

Ako prebehol operačný zákrok? Ako si sa cítil bezprostredne po operácii?

- Zákrok prebehol bez komplikácii, čo ma veľmi teší. Pán doktor Horváth povedal, že bolo všetko v poriadku s výnimkou skríženého väzu, ktorý operoval. Bezprostredne po operácii som sa cítil trochu prekvapene, po zobudení sa som si operovanú nohu necítil a nedokázal som ju ani ovládať. Ranu som prvýkrát uvidel zhruba po dvoch týždňoch od operácie na kontrole u doktora.

Nepríjemné zranenie si utrpel na tréningu v jarnej časti počas uplynulej sezóny. Prečo si musel na operačný zákrok čakať tak dlho?

- Zranil som sa na tréningu na konci marca. Po vyšetrení magnetickou rezonanciou sa zistilo, že ide o natrhnutý predný skrížený väz, ktorý sa nedokáže zrásť, a preto bude nevyhnutná operácia. Prvotný termín operácie bol stanovený na 12. júna, no na predoperačnom vyšetrení nastali komplikácie. Išlo o istý typ baktérie, ktorý som musel liečiť pomocou antibiotík. Po úplnom vyliečení sa som dostal nový termín v septembri.

Je toto zatiaľ najvážnejšie zranenie, aké si počas svojej futbalovej kariéry utrpel?

- Áno, ide o najvážnejšie zranenie, ktoré ma doteraz postretlo. Zároveň dúfam, že je posledného tohto typu. Všetky moje doterajšie zranenia boli drobnejšieho charakteru.

Prvá profesionálna zmluva v kariére či debut vo Fortuna lige. Ako po futbalovej stránke hodnotíš uplynulú sezónu?

- Bol som veľmi šťastný, že napriek svojmu dorasteneckému veku som mohol byť súčasťou A-mužstva. Takisto ma veľmi potešilo, keď som dostal príležitosť za A-tím v súťažnom zápase. Rovnako som bol súčasťou reprezentácie do 19 rokov, z čoho som mal rovnako obrovskú radosť. Síce sa nám nepodarilo kvalifikovať na EURO, odohrali sme ale veľmi kvalitné zápasy ako napríklad s Nemeckom či Talianskom. Som vďačný za každú jednu príležitosť, ktorú som dostal. Veľmi si to vážim.

Vo Fortuna lige si v minulej sezóne zasiahol do štyroch ligových zápasoch - tri z nich boli proti Dunajskej Strede (2x) a Slovanu Bratislava. Bol to obrovský skok v porovnaní s najvyššou dorasteneckou súťažou?

- Dostal som príležitosť, proti dvom najlepším mužstvám našej ligy. Napriek tomuto faktu si myslím, že sme proti týmto súperom odohrali vyrovnané partie, dokonca sme ich dokázali potrápiť. Čo sa týka rozdielu medzi dorasteneckou súťažou a Fortuna ligou, tak ten je obrovský. Či už ide o kvalitu, rýchlosť, alebo silu, po všetkých stránkach majú zápasy vyššie tempo.

Ako momentálne tráviš svoj voľný čas, ktorého máš viac než dostatok?

- Svoj voľný čas momentálne najviac trávim doma, snažím sa postupne zaťažovať operovanú nohu. Zároveň sa ale musím priznať, že pri čakaní na futbalový návrat trávim čas aj hraním počítačových hier resp. po boku svojej priateľky.

V aktuálnej sezóne sa nám nedarí podľa predstáv - v čom vidíš najväčší problém mužstva?

- Veľmi náročná otázka. Ak by bol tento problém viditeľný, určite by sa okamžite vyriešil a neboli by žiadne problémy. Bohužiaľ sa nám nedarí podľa predstáv, treba spraviť všetko preto, aby sme začali podávať výkony, aké sme podávali na konci minulej sezóny.

V aktuálnej sezóny zbiera prvé štarty vo Fortuna lige Marko Totka. Odchovanec našej akadémie, s ktorým si ešte minulú sezónu nastupoval v drese U19-ky. Ako vnímaš fakt, že sa pomaly presadzuje v mužskom futbale?

- S Markom hrávam prakticky odmalička. Spoločne sme hrali už za prípravky v našom klube, neskôr sme prešli spoločne žiackymi kategóriami a až do dorastu. Poznáme sa už veľmi dlho, teší ma fakt, že dokázal prekonať zdravotné problémy s kolenom, ktoré ho sužovali. Ako mladý chalan sa presadzuje v A-tíme a na úrovni našej ligy, čo je veľmi potešujúce.

Približne kedy môžu fanúšikovia očakávať tvoj návrat na futbalové trávniky?

- Presný dátum návratu neviem, dúfam ale, že to bude čo najskôr. Zranenie tohto charakteru si vyžaduje mnoho času na liečbu, zároveň nechcem nič uponáhľať. Myslím si ale, že v marci alebo apríli by som mohol byť späť.

Tvoje osobné priania na záver?

- Želám si, aby som sa dal čo najskôr zdravotne dokopy. Keď už budem späť, chcel by som pomôcť mužstvu na ihrisku.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Filip Černák hráčom FK Senica

Filip Černák hráčom FK Senica

16.7. | Redakce
Druhou posilou do defenzívy Jakub Nemec

Druhou posilou do defenzívy Jakub Nemec

15.7. | Redakce
Prvou letnou posilou klubu Tomáš Šalata

Prvou letnou posilou klubu Tomáš Šalata

15.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu