Ligový debut v základe korunoval presným zásahom

Ligový debut v základe korunoval presným zásahom

26.11.2019 | Igor Tabiš

Svoj premiérový ligový štart v základnej zostave podčiarkol Samson Akinyoola tretím ligovým gólom v tejto sezóne.

S cieľom zvýšiť konkurenciu v ofenzíve zamieril do nášho klubu začiatkom septembra iba 19-ročný Samson Akinyoola. Talentovaný mladík dostával v doterajších zápasoch príležitosť od trénera Michala Ščasného z lavičky ako ofenzívny žolík. V sobotu pod Čebraťom sa bývalý mládežnícky reprezentant Beninu dočkal svojho ligového debutu v základnej zostave.

"Bol to dobrý zápas, oba tímy podali veľmi dobrý výkon. Myslím si však, že sme si zaslúžili tri body. Na druhej strane berieme aj bod," vysvetľuje autor úvodného gólu v zápase Samson Akinyoola.

V 10. kole Fortuna ligy mu stačilo na víťazný gól proti Pohroniu dvadsaťpäť minút pobytu na ihrisku. Druhý ligový gól pridal v závere zápasu do siete Michaloviec. Tretí presný zásah strelil práve v uplynulom kole na Liptove do siete MFK Ružomberok, keď zužitkoval dobrú prácu na krídle v podaní Yenneho a loptu poslal nechytateľne k ľavej žrdi. V útoku sa predstavil po boku nášho najlepšieho ligového strelca Franka Castaňedu. Nakoniec sa z gólu tešili po zápase obaja hráči.

"So svojim výkonom som spokojný. Po boku Franka (Castaňedu) sa mi hralo veľmi dobre, obaja si rozumieme a to je najdôležitejšie," priznáva hráč s číslom 19.

Už najbližšiu sobotu na náš čaká ďalší dôležitý zápas, rovnako na ihrisku súpera. V 17. kole Fortuna ligy cestujeme do Zlatých Moraviec, ktorým sme túto sezónu nešťastne podľahli na vlastnej pôde.

"Sobotňajší zápas bude ešte náročnejší, ako proti Ružomberku. Odovzdáme zo seba to najlepšie a veríme, že sa domov vrátime s tromi bodmi," uzavrel Samson Akinyoola.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu