Legionári na hodine slovenčiny

Legionári na hodine slovenčiny

03.06.2020 | Redakce

Zahraniční legionári obliekajúci dres nášho klubu dnes absolvovali úvodnú hodinu slovenčiny.

Dennodenné trénovanie či súťažný zápas každý týždeň, to sú základné povinnosti profesionálneho futbalistu, ktoré sa dookola opakujú počas jeho aktívnej kariéry. Aby bol futbalista úspešný na ihrisku, musí si v danej krajine osvojiť minimálne základy jej jazyka. Dnes o 8:00 h. ráno sa stretli zahraniční hráči FK Senica na štadióne, aby pred tréningom absolvovali úvodnú hodinu slovenčiny. 

"Radi by sme prostredníctvom doučovania slovenského jazyka naučili zahraničných hráčov základom nášho jazyka. Uvedomujeme si, že slovenčina patrí celosvetovo k najťažším jazykom. Chceme však docieliť, aby si títo hráči osvojili základy nášho jazyka, ktorý im pomôže nielen v tréningovom procese, ale aj v komunikácii s médiami či v bežnom živote na Slovensku," uviedol mediálny manažér klubu Igor Tabiš.

Zdokonaľovať sa v slovenčine budú naši legionári raz týždenne, vyučovacia hodina trvá 60 minút. "Prvá hodina slovenského jazyku sa mi nezdala tak komplikovaná, ako by som možno očakával. Učili sme sa základné veci, učiteľ bol veľmi milý," vysvetľuje na úvod kapitán mužstva Joss Didiba.

"Myšlienka týchto hodín určite nie je zlá. Keď prídete do zahraničia, mali by ste poznať jazyk a kultúru krajiny, aby ste sa čo najviac prispôsobili daným podmienkam," prezrádza 22-ročný futbalista, ktorý zároveň dodáva: "V našej skupine som v slovenčine najlepší ja (smiech). Samozrejme srandujem, všetci sa zo seba snažíme vydať to najlepšie. Bola to iba prvá hodina, verím, že časom to bude ešte lepšie. Zároveň sme klubu vďační za túto skvelú iniciatívu." 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V sobotu s cieľom prelomiť nepriaznivú bilanciu

V sobotu s cieľom prelomiť nepriaznivú bilanciu

1.7. | Redakce
Filip Holec športovým riaditeľom klubu

Filip Holec športovým riaditeľom klubu

30.6. | Redakce
Stretnutie fanúšikov s vedením klubu

Stretnutie fanúšikov s vedením klubu

29.6. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu