Klub FK Senica využil opciu na služby Blažeja Vaščáka

Klub FK Senica využil opciu na služby Blažeja Vaščáka

20.12.2017 | Vlado Miček

Skúsený Blažej Vaščák bude obliekať dres FK Senica aj v jarnej časti Fortuna ligy.

Rodák z Krompách prišiel do nášho klubu až pred 2. kolom a hneď sa zapísal vyrovnávajúcim gólom s bratislavským Slovanom. V priebehu sezóny sa stal kapitánom nášho mladého mužstva a aj vďaka jeho výkonom sme sa postupne doťahovali na mužstvá pred nami.

Po jesennej časti sa vedenie klubu rozhodlo využiť opciu na súčasného kapitána a 34-ročného ofenzívneho hráča tak v našom drese budeme vídať aj v jarnej časti, v ktorej sa FK Senica bude snažiť udržať v najvyššej súťaži.

Po poslednom kole si ešte nevedel, kde budeš pôsobiť na jar. Si rád, že sa klub už pred Vianocami rozhodol predĺžiť spoluprácu aj v jarnej časti? „V mojom prípade, keď už mám nejaký ten rok, je to určite dôležité. Viem, kedy začínam, mám čas sa dôkladne pripraviť na začiatok sezóny. Vždy je lepšie mať istotu skôr, takže z mojej strany som určite spokojný.

Jar bude nepochybne náročná, ale jesenná časť naznačila, že pre Senicu je reálne udržať najvyššiu súťaž. „Už jeseň bola náročná. Nevedeli sme v akom zložení a s akým kádrom budeme hrať. Je dobre, že sme záver sezóny zvládli k relatívnej spokojnosti. Vyhliadky do jari sú tak lepšie, ale nič ľahkého nás na jar nečaká. Uvidíme, v akom zložení začneme prípravu a potom aj jarnú časť. Verím, že sa vyhneme hektickej situácii, ktorú sme zažili v lete. Káder bude spolu skôr a dokážeme sa kvalitne pripraviť. Je v silách mužstva, aby sme pre Senicu zachránili najvyššiu súťaž.

Blížia sa sviatky, ako ich budeš tráviť? Tento čas je ako stvorený na to, aby som ho strávil v kruhu rodiny. Budem ich tráviť medzi najbližšími alebo s kamarátmi. Počas sezóny času na najbližších bolo minimum, keďže som ho trávil mimo domova. Rád využijem tento čas, aby som sa stretol s čo najväčším počtom známych a aby som ho trávil v pokoji, kľude a zdraví.

Čo praješ fanúšikom klubu do roku 2018? Žijeme v uponáhľanej dobe, takže pokoj. Aby mal každý svoj vnútorný kľud, mal čas na svoju rodinu a samozrejme zdravie. Nech požehnanie sviatkov na každého dopadne v tej forme, ako si praje.


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V generálke sme prehrali s MTK Budapešť 4:0

V generálke sme prehrali s MTK Budapešť 4:0

15.7. | Klub
Kategórie žiakov štartujú prípravu v stredu 18. júla

Kategórie žiakov štartujú prípravu v stredu 18. júla

13.7. | Tomáš Nečas
FK Senica prichádza posilniť stredopoliar Marko Tešija

FK Senica prichádza posilniť stredopoliar Marko Tešija

13.7. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu