Kay nemal proti Slovanu nastúpiť, nakoniec sa dočkal vydarenej premiéry v našom drese

Kay nemal proti Slovanu nastúpiť, nakoniec sa dočkal vydarenej premiéry v našom drese

09.10.2018 | Igor Tabiš

Skúsený 30-ročný stopér podpísal s našim klubom ročný kontrakt s možnosťou opcie.

Všetko nasvedčovalo tomu, že do zápasu proti Slovanu Bratislava nezasiahne. Kay (celým menom Carolos Daniel Silveira Da Graca) trénoval s našim mužstvom viac ako týždeň. Nefiguroval ani v zápasovej nominácii, keďže jeho prestup nebol administratívne uzavretý. Na zápas bol tak nominovaný 18-ročný Marko Totka. Z piatka na sobotu sa ale všetko zmenilo. Prestup bol oficiálne dokončený a 30-ročnému futbalistovi z Kapverdských ostrovov tak v štarte na Pasienkoch nič nebránilo. "Všetko bolo veľmi rýchle. Trénovali sme v piatok ráno, moje papiere na registráciu prestupu neprišli takže som nemohol hrať. Poobede už bolo všetko inak, nevedel som však o tom nič. V sobotu ráno som išiel trénovať na štadión s hráčmi, ktorí neboli nominovaní na zápas. Môj prestup bol v tom čase už zaregistrovaný, bol som veľmi šťastný. Mohol som pomôcť svojmu tímu a takisto ma čakal debut v drese Senice. Najlepšie na tom všetkom bol fakt, že sme hrali proti jednému z najlepších tímov v lige. Každý futbalista chce hrať takéto zápasy," uviedol bývalý hráč CS Universitatea Craiova.

Proti Slovanu odohral Kay 74 minút, na ihrisku skúsene dirigoval mladších spoluhráčov v obrane. Fyzicky dobre stavaný futbalista má za sebou zaujímavú kariéru. V reprezentačnom drese Kapverd debutoval v roku 2013 pri zápase proti Rovníkovej Guiney. Pri svojom debute dokázal streliť gól a prispel tak k víťazstvu svojho mužstva 3:0. Najväčšiu časť svojej profesionálnej kariéry strávil v Portugalsku, kde pôsobil štyri roky. Sezóna 2012/13 patrí medzi jeho najvydarenejšie, v nej zasiahol do 40 zápasov, v ktorých skóroval 5-krát. Aj vďaka nemu sa tím OS Belenenses vrátil do najvyššej portugalskej ligy. Po angažmá v Portugalsku prišlo na rad pôsobenie v Rumunsku a na Cypre. Naša najnovšia tvár v tíme verí, že sa situácia v mužstve a postavenie v tabuľke čoskoro zmení k lepšiemu.

"Nanešťastie máme momentálne menej bodov, ako sme očakávali v tomto čase. Myslím si ale, že sa to v druhej polovici základnej časti zmení. Ukázali sme, že máme v tíme kvalitných hráčov. Doteraz získané body neodzrkadľujú kvalitu nášho mužstva. Čo ma sem do klubu priviedlo je tento projekt, ktorému verím. Prichádzam po ťažkom roku, zrejme to bol jeden z najťažších v mojej doterajšej kariére. Hľadal som miesto, kde budem znova šťastný a kde si budem užívať hranie zápasov. Najlepšia vec, ktorú môžem pre klub spraviť je ponúknuť mu svoje skúsenosti, pretože náš tím je veľmi mladý. Myslím si, že práve z tohto dôvodu potrebuje mužstvo aj určité skúsenosti," uviedol 13-násobný reprezentant Kapverd.

Aj vďaka nie príliš vydarenému pôsobeniu na Cypre v mužstve Omonia Nikózia hľadal futbalista, ktorý je držiteľom portugalského pasu novú výzvu vo svojej kariére. "Vieme, že musíme každý deň pracovať tvrdo, aby sme zmenili naše postavenie v tabuľke. Verím, že skôr či neskôr sa naša kvalita ukáže a veci sa zmenia k lepšiemu. Z osobného hľadiska chcem byť znova šťastný a vychutnávať si svoju prácu. Rád by som sa vrátil aj do reprezentácie svojej krajiny. Z kolektívneho hľadiska je to už spomínané lepšie umiestnenie v tabuľke," dodal na záver Kay.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia zastavuje tréningový proces

Akadémia zastavuje tréningový proces

29.9. | Redakce
V dohrávke 4.kola na Tehelnom poli

V dohrávke 4.kola na Tehelnom poli

29.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu