Kapitána mrzí nevydarený vstup do novej sezóny. Roberto Dias: Máme na viac

Kapitána mrzí nevydarený vstup do novej sezóny. Roberto Dias: Máme na viac

04.09.2019 | Igor Tabiš

Reprezentačnú prestávku sme využili na rozhovor s kapitánom FK Senica Robertom Diasom, s ktorým sme sa bavili o úvode nového ligového ročníka.

"Úvodné zápasy neodzrkadľujú to, čo skutočne dokážeme. Samozrejme, na ihrisku musíme hrať počas deväťdesiatich minút viac konzistentnejšie a vyrovnanejšie. Naše doterajšie výkony vnímam ako neuspokojivé vzhľadom k tomu, aké očakávania sme mali pred novou sezónou," začal na úvod otvorene kapitán FK Senica Roberto Dias.

V úvodných siedmich kolách Fortuna ligy sme nazbierali štyri body. Z víťazstva sme sa radovali doteraz iba v prvom kole, kedy sme AS Trenčína zdolali 3:1. "Máme veľmi mladý tím. Cítim potrebu prevziať zodpovednosť za to, akým obdobím si prechádzame. Verím ale, že sa týmto obdobím prenesieme a pôjdeme ďalej," priznal zodpovedne brazílsky stopér FK Senica.

Pred reprezentačnou prestávkou sme sa predstavili pod Dubňom, kde na nás čakal náročný súper v podobe domácich futbalistov Žiliny. Nakoniec z toho bola najvyššia prehra v doterajšom ligovom ročníku. Šošonom sme podľahli 5:0 - presne navlas rovnaký výsledok sa zrodil aj pri konfrontácii na ihrisku Žiliny v minulej sezóne. "Je to veľmi zlý výsledok. Dvakrát v kariére som takto prehral - v oboch prípadoch to bolo proti Žiline. Možno, ak by sme premenili naše šance, scénár zápasu by bol iný. Vo futbale sa však ráta gól, iba ak lopta prejde za bránkovú čiaru," hovorí Roberto Dias.

Počas letnej prestávky došlo v našom mužstve k obmene kádra, vekový priemer momentálne predstavuje hranicu 23 rokov. Brazílčan, ktorý nastupuje s číslom 23 je v našom tíme najskúsenejším hráčom. Pred sezónou sa rozhodol predĺžiť kontrakt s klubom o ďalší rok. Na Záhorí tak začal vo Fortuna lige už svoju druhú sezónu. "Rozhodol som sa zostať, pretože sa tu cítim veľmi dobre. Verím, že dokážem mužstvu pomôcť vo viacerých ohľadoch, zároveň dôverujem tomuto projektu," vysvetľuje rodák zo Sao Paolo.

V uplynulej sezóne sa stal so šiestimi presnými zásahmi našim najlepším ligovým strelcom. Všetky svoje góly vsietil hlavou po štandardných situáciách. Napriek viacerým sľubným príležitostiam na svoj prvý presný zásah v novej sezóne stále čaká: "Samozrejme verím, že čoskoro si otvorím svoj strelecký účet v tejto sezóne. Na druhej strane oveľa viac by ma potešilo víťazstvo, ktoré potrebujeme."

V minulej sezóne skóroval Roberto Dias v lige 6 gólov.

V aktuálnej sezóne nájdeme v našej kabíne hneď štvoricu Brazílčanov, okrem Roberta Diasa je to aj trojica nových posíl - Joao Favaro, Gustavo Cascardo a Madison: "V klube sa cítim pohodlne bez ohľadu na národnosť. Samozrejme, je pre mňa oveľa jednoduchšie, byť v prítomnosti ľudí, ktorí hovoria rovnakým jazykom ako ja a vyznávajú rovnakú kultúru."

Skúsený obranca sa stal pred štartom novej sezóny naším novým kapitánom. Čo pre brazílskeho legionára znamená byť kapitánom mužstva v zahraničí?: "Je to pre mňa veľkým potešením. V Brazílii som bol v mojich predchádzajúcich mužstvách rovnako kapitánom. Ak ste však kapitánom mimo svojej rodnej krajiny, je to veľmi hodnotné a cenné."

Najväčšie mesto v Brazílii vymenil za pokojné mestečko na Záhorí. Domov vzdialený na tisíce kilometrov, odlišná kultúra či jazyk. Napriek tomuto si Brazílčan Slovensko obľúbil. "Zvykol som si na túto krajinu, páči sa mi. Vo svojom voľnom čase sa snažím užívať si pohodlie svojho domova. Som skôr tichší typ človeka, ktorý si užíva voľný čas strávený doma," rekapituluje kapitán FK Senica.

Recept na úspech vo Fortuna lige je podľa 31-ročného futbalistu jednoduchý. "Potrebujeme začať čo najskôr strieľať góly a zbierať body, aby sme mohli bojovať o prvú šestku v tabuľke. Čo sa týka osobných cieľov poteší ma, keď budeme inkasovať menej gólov," uviedol na záver rozhovoru Roberto Dias.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Pokyny pre účastníkov LFŠ FK Senica 2021

Pokyny pre účastníkov LFŠ FK Senica 2021

8.6. | FK Senica
Pavel Šustr novým trénerom FK Senica!

Pavel Šustr novým trénerom FK Senica!

1.6. | FK Senica
Tlačová konferencia po zápase s MFK Dukla

Tlačová konferencia po zápase s MFK Dukla

29.5. | FK Senica

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu