Kalabiškov prvý hetrik v najvyššej lige. Boj o strelecký trón bude zaujímavý

Kalabiškov prvý hetrik v najvyššej lige. Boj o strelecký trón bude zaujímavý

05.04.2015 | Milan Ondruš, ilustračná foto

Seničania zvíťazili na pôde Banskej Bystrice v 24. kole Fortuna ligy hladko 4:0 a do tabuľky si pripísali dôležité tri body. Hetrikom sa v zápase blysol senický kanonier Jan Kalabiška, ktorý dal v aktuálnom ročníku ligy už 13 gólov.

„Šancí som mal aj na päť gólov. Tú najväčšiu som nedal, keď som z metra poslal loptu do brvna. Majtyho (Tomáša Majtána, pozn. red.) som si za to doberal, že mi nemôže prihrávať pred bránu tak prudko. Za hetrik som však veľmi vďačný. Je to môj prvý v najvyššej lige. Užil som si ho,“ hovorí po zápase autor hetriku Jan Kalabiška. Najmä druhý jeho gól bol výstavný. Akciu si sám vypracoval, narazil so spoluhráčom, posadil súpera na zadok a utešene prekonal Boroša druhýkrát v stretnutí. „Najmä tieto dva rýchlejšie góly nám pomohli. Každému tímu sa potom hrá zle, zvlášť tímu, ktorý je posledný a často nevyhráva. Po prestávke sme pridali ďalšie dva a zaslúžene sme vyhrali,“ dodáva Kalabiška.

Po stretnutí sa tešil, že sa od žilinského Jeliča (pred zápasom mali obaja 10 gólov, pozn. red.) vzdialil na rozdiel troch gólov. Ešte pred príchodom do Senice však bola situácia iná. Žilina viedla do polčasu 3:1 a tri góly žlto-zelených dal kto iný ako Jelič. „Neviem, čo si mám o tom myslieť. Pobavil som sa na tom celkom. Už v autobuse sme pozerali, že Žilina dala v prvom polčase tri góly a pri všetkých svietilo meno Jelič. Teraz máme obaja 13 gólov a o tú prvú priečku sa pobijeme,“ usmieva sa na druhý deň po zápase Kalabiška.

Do absolútneho finišu ostáva 9 kôl. Kalabiška si želá najmä tímový úspech, no plusom by bolo, ak by jeho meno svietilo na špici ligových kanonierov. „Keď už som takto blízko, chcel by som to dotiahnuť na kráľa strelcov. Pred sezónou by mi to ani nenapadlo. Na úkor tímu sa však trhať o strelecké prvenstvo nebudem,“ dodáva rodák z Mělníka, ktorý sa troma gólmi proti Banskej Bystrici odvďačil trénerovi za posun z obrany smerom do zálohy. „Dúfam, že to bolo vidieť. Netajím sa tým, že sa mi v zálohe páči viac ako v obrane. Snáď som tam hral o kúsok lepšie ako v obrane,“ hovorí 28-ročný senický kanonier.

Aké bolo ihrisko?

Terén v Banskej Bystrici býva vždy náročný. Počasie nasvedčovalo, že tomu v sobotnom zápase nebude inak. „Ešte v piatok sme nevedeli, či sa vôbec bude hrať. Nevedeli sme ani, čo nás čaká v Bystrici. Nakoniec sme hrali na jednom z najlepších trávnikov, ktoré som tam zažil. Boli sme dosť prekvapení. Aj to nám určite pomohlo k víťazstvu,“ opisuje podmienky na Štiavničkách Kalabiška.


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš
Ohlasy po remíze proti Pohroniu

Ohlasy po remíze proti Pohroniu

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu