Káder FK Senica rozšíril Jan Kalabiška

Káder FK Senica rozšíril Jan Kalabiška

13.06.2011 | Redakcia

Káder FK Senica sa rozrástol. Novým členom družiny Stanislava Grigu sa stal Čech Jan Kalabiška. „Je to zaujímavý typ hráča. Je pomerne vysoký – meria takmer 190 cm. Napriek tomu je technicky vyspelý a veľmi rýchly. Hoci je ľavákom, je schopný hrať v krídelných priestoroch na oboch stranách,“ predstavil novica v FK Senica Viktor Blažek.

 

Bývalý hráč Zbrojovky Brno prišiel na Záhorie v pondelok ráno. Večer už mával vo vzduchu cenným dokumentom, podpísaným klubom, hráčom i jeho manažérom. „Som úprimne prekvapený, že celý transfer sa uskutočnil tak rýchlo. Môj agent Daniel Hanus ma upozorňoval, že sa to celé môže ťahať aj niekoľko dní. O to viac ma teší, že zmluvu mám vo vrecku už po pár hodinách v Senici,“ neskrýval radosť Jan Kalabiška. „S Janom sme sa dohodli na trojročnej spolupráci. Keďže mal platný kontrakt s Brnom, s majiteľom Zbrojovky Romanom Prosom sme riešili aj výšku odstupného. Vďaka konštruktívnemu a promptnému prístupu zo strany partnera sme našli rýchle riešenie aj v tejto otázke. Som rád, že sa nám podarilo zvíťaziť v súboji o tohto hráča. Záujem o jeho služby bol značný. Na Slovensku i v českých kluboch,“ naznačil rýchle a priamočiare jednanie s futbalistom i Brnom prezident FK Senica. „Viem o viacerých kluboch, ktoré sa zaujímali o moje služby. Zo Slovenska to bol Ružomberok a pred krátkym časom aj Žilina,“ doplnil Kalabiška prezidenta klubu.

 

Prvý deň na Záhorí mal pre čerstvého člena tímu skutočne raketové tempo. Pred úvodným tréningom absolvoval kontaktný rozhovor s trénerom Grigom. Potom nasledovala tréningová jednotka v posilňovni. Deň pokračoval obedom a debatou s agentom Hanusom. Popoludní bola naplánovaná druhá tréningová jednotka. Nuž a po nej sedenie s funkcionármi FK Senica a podpis 36 mesačného kontraktu. „Dojem z prvého dňa mám dobrý. Všetko sa to zbehlo rýchlo. S chalanmi sa postupne zoznamujem. Pred príchodom som poznal osobne iba Jura Križka, s ktorým som hrával v Brne,“ informoval nás po uponáhľanom dni 25-ročný útočník.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Osobnosti klubu: Ivan Kavecký

Osobnosti klubu: Ivan Kavecký

9.3. | Igor Tabiš
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu