Juraj Piroska odchádza zo Senice. Mieri do kazašského FC Kaysar

Juraj Piroska odchádza zo Senice. Mieri do kazašského FC Kaysar

08.02.2015 | Milan Ondruš

Už dlhšiu dobu sa špekulovalo o odchode senického kapitána Juraja Pirosku. Najnovšie sa o jeho služby intenzívne zaujímala Trnava. Líder Záhorákov napokon bude meniť dres. Nezamieri však do Spartaku Trnava, ale prestupuje do kazašského FC Kaysar.

S aktuálne piatym tímom kazašskej najvyššej ligy sa Juraj Piroska dohodol na ročnom kontrakte. „Je to pre mňa nová výzva. Niečo nové začína. Toto rozhodnutie nebolo pre mňa jednoduché, no viacero faktorov zohralo v prospech môjho odchodu. Na Senicu nikdy nezabudnem. To, čo som tu zažil, je niečo neopísateľné,“ hovorí Juraj Piroska, člen širšej reprezentácie Slovenska. Momentálne je Juraj s tímom FK Senica na sústredení v Turecku. Pôvodne sa mal spolu s mužstvom vrátiť až koncom budúceho týždňa. Na Slovensko sa však vráti už v pondelok, koncom týždňa by mal opäť letieť do Turecka. „Kaysar tam má s prakticky tréningový tábor cez zimu. Vždy tam mužstvo cestuje na desať dní a potom na chvíľu naspäť. Takto to cez zimu zopakujú aj štyrikrát. Po Turecku by som mal ísť opäť na Slovensko a potom už do Kazachstanu,“ ozrejmuje už bývalý kapitán Senice.

V Senici je Piroska služobne najstarším hráčom. V klube pôsobí už od roku 2009 a s výnimkou polročného pôsobenia v Slovane Bratislava v roku 2012 bol stále verný senickým farbám. Na Záhorí je pravým lídrom na ihrisku i v kabíne. Za Senicu nazbieral celkovo za šesť sezón 138 ligových štartov a pripísal si i vyše 10 zápasov v Slovenskom pohári. V červeno-modrom drese si zahral i Európsku ligu. Objavil sa v štyroch zápasoch (dvojzápasy so Salzburgom a Podgoricou).

„Už som to spomínal, niečo neopísateľne krásne som zažil za 5 a pol roka v Senici. Bude mi to tu všetko chýbať. Ďakujem všetkým za podporu. Futbal je však aj o výzvach a nových skúsenostiach, ja som tú kazašskú prijal,“ dodáva Piroska.


Hoci má Piroska platnú zmluvu v FK Senica až do leta roku 2016, klub sa dohodol so záujemcom FC Kaysar na jeho uvoľnení. „Rokovania s kazašským klubom boli veľmi korektné. Záujem o služby nášho kapitána sme evidovali aj z iných klubov z Talianska, Maďarska či najnovšie zo Spartaku Trnava. Ponuku z Kazachstanu sme akceptovali, ak by nebola pre klub i pre samotného hráča zaujímavá, určite by sme tak nespravili,“ hovorí hovorca FK Senica Milan Ondruš.

Už je pravidlom, že Piroska sa každý rok objavoval v all stars najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Množstvo iných fanklubov na Slovensko ho nenávidelo, hanlivo kričali jeho meno. V Senici ho ľudia ale milovali, vedeli, ako dôležitým článkom pre ich mužstvo je. „Juraj bude v Senici chýbať, je to veľká strata pre náš tím. V Senici bol vždy oporou. Dokázal to v množstvách zápasov. Vždy dokázal vsietiť dôležitý gól, alebo ho vypracovať a naservírovať spoluhráčom priamo na nohu. Máme však mladý, perspektívny tím, ktorý sa rozrastá o vlastných odchovancov. Títo chlapci majú na to, aby sa presadili v najvyššej súťaži. Určite dostanú šancu a bude na nich, ako ju využijú,“ dodáva hovorca klubu. 

Juraj, ďakujeme za všetko, čo si pre FK Senica urobil! Dúfame, že hoci odchádzaš, budeš navždy verný našim farbám.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

21.2. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

18.2. | Igor Tabiš
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu