Jozef Uhlár: Musíme zlepšiť defenzívu i ofenzívu

Jozef Uhlár: Musíme zlepšiť defenzívu i ofenzívu

11.12.2018 | Igor Tabiš

Tréner FK Senica U16 Jozef Uhlár hodnotí jesennú časť ligovej sezóny 2018/19.

Jesenná časť ligovej sezóny je za nami, ako hodnotíte priebežné 9. miesto v tabuľke?

- Ak mám byť úprimný, 9. miesto odzrkadľuje momentálnu kvalitu nášho mužstva. Niektorí hráči sa ešte nestihli vžiť do celoslovenskej dorasteneckej súťaže. Myslím si však, že sme mohli mať v tabuľke o štyri body viac, mali sme na to, poskočili by sme o jednu priečku vyššie.

Lepšiemu umiestneniu v tabuľke bráni najmä veľa inkasovaných gólov.

- Súhlasím, lepšiemu umiestneniu bráni najmä veľa inkasovaných gólov, ale i naša slabá produktivita v zakončení. V šiestich zápasoch sme neskórovali ani raz, aj keď sme si šance vypracovali. V defenzíve sme niekedy robili chyby, ktoré by sa už v dorasteneckej súťaži nemali stávať. Často sme zabúdali, že po strate lopty sme všetci brániacimi hráčmi.

V 11. kole prišiel debakel na ihrisku Žiliny v pomere 11:2. Na jednej strane možno zahanbujúca prehra, na druhej "dobrá facka" do ďalších zápasov?

- Debakel v Žiline sa hodnotí ťažko. Aj keď domáci to na umelej tráve vedia, v zápase sme v niektorých chvíľach robili domácim "tréningové kužele". Je to aj o psychike, zľakneme sa ligového štadióna, po troch góloch sme rezignovali. Mužstvu chýba pravý bojovník - vodca, ktorý by hráčov nabudil aspoň k bojovnosti, keď nás už lopta neposlúcha. Podobnú facku sme utŕžili minulú sezónu v Trenčíne a potom nasledovala neporaziteľnosť v siedmich zápasoch. Dúfam, že hráči sa z prehry poučili.

Poďme k pozitívam. Z čoho máte po skončení jesennej časti najväčšiu radosť?

- Samozrejme, radosť je po každom víťaznom zápase. Boli aj zápasy, kde sme nebodovali, ale za predvedený výkon sa hráči nemuseli hanbiť - napríklad druhý polčas s Trnavou, Prešovom či Trenčínom. Veľkú radosť som mal po víťazstve nad Slovanom Bratislava (2:1), rovnako po remíze v Ružomberku (1:1). Okrem víťazstva a remízy sme sa prezentovali i výborným výkonom.

Na čo sa počas zimnej prípravy zameriate najviac?

- Tej práce počas zimnej prípravy bude veľa. Musíme zlepšiť defenzívnu prácu, hru 1 na 1, rovnako sa musíme zamerať aj na ofenzívu a premieňanie šancí. Gólov sme strelili málo, najlepší strelec mužstva Blaha ich má na konte šesť. S gólmi prichádzajú body a lepšie umiestnenie v tabuľke. To je však úloha mládežníckych trénerov, ako hráčov čo najlepšie pripraviť na majstrovské zápasy a ich ďalší rast. 

S akými cieľmi bude mužstvo vstupovať do jarnej časti sezóny?

- Do jarnej sezóny by sme chceli získať konkurenciu do kádra v podobe 2 - 3 hráčov, čo však v dnešnej situácii nie je jednoduché. Ako som už spomínal, skvalitniť defenzívu a získať viac bodov ako v jesennej časti. Výsledky sú jedna vec, futbalový rast hráčov druhá. Budem rád, ak hráči budú pripravení čo najlepšie pre budúcu sezónu a dokážu zvládať náročné stretnutia.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Prvou letnou posilou Tomáš Košút

Prvou letnou posilou Tomáš Košút

26.6. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: FK Senica U10 víťazom turnaja Schaeffler Cup

Mládež v akcii: FK Senica U10 víťazom turnaja Schaeffler Cup

25.6. | Igor Tabiš
Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

24.6. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu