Jean Deretti najlepším hráčom v mesiaci november

Jean Deretti najlepším hráčom v mesiaci november

04.12.2018 | Igor Tabiš

Brazílčan triumfoval v tejto ankete už druhýkrát v prebiehajúcej sezóne

Do hlasovania o najlepšieho hráča za mesiac november sa zapojilo takmer 1 000 fanúšikov. Nakoniec sa z prvenstva v uplynulom mesiaci tešil Jean Deretti, ktorý túto anketu vyhral v prebiehajúcej sezóne už druhýkrát. "Som veľmi šťastný, že som túto cenu vyhral znova. Bez pomoci mojich spoluhráčov na ihrisku by som to ale nedokázal, chcem takisto poďakovať ľuďom, ktorí za mňa hlasovali - ďakujem im za náklonnosť a uznanie," priznal 25-ročný Brazílčan. O prvenstvo súperil so svojim krajanom Robertom Diasom. Prvé dni hlasovania boli veľmi vyrovnané, vo vedení bol dokonca obranca FK Senica, ktorý v mesiaci november dokázal skórovať až štyri góly. Nakoniec z toho bolo jednoznačné víťazstvo pre ofenzívneho futbalistu FK Senica, ktorý celkovo získal až 649 hlasov, zatiaľ čo jeho súper iba 258.

Uplynulý mesiac pre nás začal dokonale, v šesťbodovom zápase sme zdolali Zlaté Moravce-Vráble rozdielom triedy, tri body sme následne ukoristili aj na ihrisku Podbrezovej. V oboch spomínaných zápasoch skóroval aj Jean Deretti. "Vďaka dvom víťazstvám v novembri sme sa dostali do komfortnej pozície v tabuľke, dopomohli nám k tomu aj ostatné výsledky našich konkurentov. Dodalo nám to viac pokoja, vďaka čomu sme sa mohli cítiť pri štarte do druhej polovice základnej časti pokojnejšie," opísal zápasy proti Zlatým Moravciam a Podbrezovej krídelník FK Senica. Zlom nastal až pri domácom zápase, kedy sme hostili futbalistov Michaloviec. Na našom štadióne padlo v spomínanom zápase až šesť gólov, štyri z nich žiaľ do našej siete. Uspieť práve v tomto zápase by znamenalo výrazne lepšie postavenie v tabuľke Fortuna ligy.

Už po tejto sobote zatvorí Fortuna ligy svoje brány na viac ako dva mesiace. Naši futbalisti doplnia počas sviatkov sily doma v kruhu svojich rodín, následne sa začiatkom januára zídu, aby absolvovali najmenej obľúbenú časť sezóny - zimnú prípravu. Času na zlepšenie vecí v tréningu bude počas zimnej prípravy naozaj dosť. "Máme čo zlepšovať. Verím, že tento čas bude pre nás veľmi dôležitý, pretože sme ho nemali k dispozícii na začiatku sezóny. Začali sme trénovať zo všetkých tímov v lige posledný. Teraz však budeme mať dostatok času, aby sme napravili chyby, ktoré sme urobili počas jesennej časti," priznáva rodák z Jaragua do Sul. Autor troch ligových gólov v drese FK Senica sa na voľno počas Vianoc naozaj teší. "Cestujem späť do Brazílie, letím v pondelok, bude to naozaj dlhý let - viac ako 24 hodín. Bude to pre mňa veľmi dôležité. Chýba mi moja rodina a žena. Verím, že v januári sa vrátim späť oddýchnutý s ešte väčšou motiváciou pomôcť klubu v dôležitých zápasoch," dodáva na záver Jean Deretti.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Červený kotel je späť, už v piatok proti Zlatým Moravciam

Červený kotel je späť, už v piatok proti Zlatým Moravciam

20.8. | Igor Tabiš
Ukázali sa v pozitívnom svetle. Mladíkov však mrzí strata bodov

Ukázali sa v pozitívnom svetle. Mladíkov však mrzí strata bodov

19.8. | Igor Tabiš
Štyri góly, dve penalty a bod proti Ružomberku po remíze 2:2

Štyri góly, dve penalty a bod proti Ružomberku po remíze 2:2

17.8. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu