Jaro Hutta oslavuje dnes životné jubileum

Jaro Hutta oslavuje dnes životné jubileum

02.03.2020 | Jozef Komorný

Dnes, 2. marca oslavuje svoje životné jubileum 60. rokov náš bývalý výborný hráč a tréner JAROSLAV HUTTA.

Pokračovateľ slávneho senického rodu je odchovancom senického futbalu, jeho dres obliekal vo všetkých vekových kategóriách. Patril do slávneho obdobia Baďurových chlapcov, ktorí ako prví vybojovali v sezóne 1976/77 pre mesto najvyššiu dorasteneckú súťaž.

Za A - mužstvo debutoval ako 18 - ročný v sezóne 1978/79 v zápase Púchov - Senica 2:0. ZVS si odkrútil v Prešove, po návrate sa stal okamžite výraznou oporou v kádri Stana Jarábka. Až takou, že po ňom siahol Spartak Trnava, kam ho doporučil práve Jarábek.

V slovenskom Ríme pôsobil sedem sezón, z toho šesť v najvyššej súťaži, jednu sezónu hrala Trnava v Slovenskej národnej lige a v nej Jaro Hutta ako kapitán priviedol Trnavu naspäť do najvyššej súťaže. V tom ročníku sa v zápase Trnava - Senica (4:1) stretli na ihrisku v jednom zápase po prvýkrát všetci traja bratia Huttovci, Fridrich a Peter v drese Senice, Jaro v drese Trnavy a na senickej lavičke sedel ich otec Fridrich Hutta starší. Jaro sa presadil aj strelecky, keď z pokutového kopu prekonal Fera Jurkoviča.

V najvyššej súťaži odohral 152 stretnutí a súperových brankárov prekonal 8 - krát. Debutoval v sezóne 1981/82 v zápase Nitra - Trnava 1:0, prvý gól strelil proti Slovanu na Tehelnom poli, ním vyhrala Trnava 1:0. Zaujímavé, že aj v drese Senice dvomi gólmi rozhodol o výhre so Slovanom 2:0. S trnavským dresom sa lúčil ako 30 - ročný po sezóne 1989/90 v zápase Banská Bystrica - Trnava 1:0.

Po skončení aktívnej činnosti sa venoval trénovaniu senických mládežníckych družstiev, jednu sezónu bol aj asistentom Alojza Fandela pri A - mužstve.

Jarovi Huttovi k dnešnému významnému životnému jubileu prajeme veľa šťastia a najmä pevné zdravie. Aby ho jeho najobľúbenejší šport ešte dlho bavil.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

31.5. | Redakce
Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

30.5. | Redakce
Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

30.5. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu