Jan Kalabiška sa lúči. Prestupuje do Mladej Boleslavi

Jan Kalabiška sa lúči. Prestupuje do Mladej Boleslavi

05.02.2016 | Milan Ondruš

Po necelých piatich rokoch sa so Senicou lúči jedna z jej športových ikon. Jan Kalabiška dnes podpísal prestupový kontrakt s tímom najvyššej českej súťaže Mladou Boleslavou.

Jan Kalabiška (29) dostal ponuku od aktuálne tretieho tímu najvyššej českej ligy FK Mladá Boleslav a prijal ju. Jarnú sezónu už odohrá v modro-bielom drese českého klubu. „Jan Kalabiška najskôr s tímom trénoval a dnes sa jeho prestup dotiahol do konca. Veľmi mu ďakujeme za to, čo pre Senicu ako futbalista spravil. Za tých 5 rokov sa stal jednou z tvárí tohto klubu. V ďalšej kariére mu želáme veľa šťastia a úspechov,“ hovorí športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo.

Jan Kalabiška sa na novú výzvu teší. Na Senicu ale nezabudne

"Na novú výzvu sa teším. Mladá Boleslav je jeden z top českých klubov, ktorý má pohárové ambície. Som vďačný za šancu, ktorú som dostal. Na Senicu ale nikdy nezabudnem. Je to pre mňa srdcová záležitosť, veď som v nej strávil takmer 5 rokov, našiel som si tam frajerku, s ktorou mám synčeka Dominika. Určite sa teda v Senici budem objavovať častejšie," hovorí 29-ročný už bývalý krídelník FK Senica Jan Kalabiška. 

Ďakujeme, Kali. Ďakujeme za 19 vsietených gólov v predchádzajúcom ročníku Fortuna ligy. Ďakujeme za 159 súťažných a 134 ligových zápasov odohratých v červeno-modrom drese FK Senica. Ďakujeme za 39 súťažných gólov vstrelených v drese FK Senica. Ďakujeme za 12 543 minút strávených na ihrisku v súťažných stretnutiach, v ktorých si mal na sebe dres s logom FK Senica.

Jan Kalabiška je aktuálne najlepším strelcom FK Senica v najvyššej slovenskej futbalovej lige. V sezóne 2014/2015 vsietil 19 gólov, keď o jeden gól prekonal doterajšieho držiteľa tohto ocenenia Ondřeja Smetanu. V uplynulom ročníku si dokonca prevzal ocenenie najlepší kanonier Fortuna ligy, keď rovnaký počet gólov ako on nasúkal aj Matej Jelić z MŠK Žilina.

Honzo, držíme palce v ďalšej kariére a veľká vďaka za celú rodinu FK Senica. 


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš
Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

15.2. | Igor Tabiš
Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

14.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu