Jakub Krč: Odovzdať na ihrisku maximum a dopomôcť k záchrane

Jakub Krč: Odovzdať na ihrisku maximum a dopomôcť k záchrane

25.04.2019 | Igor Tabiš

Jakub Krč sa stal v jarnej časti Fortuna ligy neodmysliteľnou súčasťou našej základnej zostavy.

“Odviesť za Senicu čo najlepšiu robotu a snažiť sa vyhrať každý zápas,” odpovedá v úvode na otázku, čo pre neho znamená obliekať dres Senice odchovanec klubu Jakub Krč. “Inú možnosť ako záchranu si ani nepripúšťam,” pokračuje 21-ročný futbalista, ktorý sa v jarnej časti Fortuna ligy stal na ľavej strane obrany neodmysliteľnou súčasťou nášho tímu.

Bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska sa svojej šance chytil po úvodnom zápase jarnej časti proti Trenčínu. Zranenie na tréningu vyradilo z hry Patricka Asmaha, odvtedy nastúpil Jakub Krč v základnej zostave osemkrát za sebou: “Samozrejme, teší ma dôvera nového trénera. Snažím sa ju na ihrisku splácať čo najlepšou robotu.”

Do nadstavbovej časti skupiny o udržanie sa sme vstúpili zlou nohou. Prehra 3:2 v Zlatých Moravciach nás odsunula na posledné miesto tabuľky. Dobré výkony na ihrisku sa nám podarilo pretaviť do trojbodového zisku až v Myjave proti Trenčínu, kde sme vybojovali naše prvé jarné víťazstvo. Po výhrach nad Nitrou a Trnavou sme sa definitívne vrátili späť do boja o záchranu a opustili posledné miesto v tabuľke: “Myslím si, že v predchádzajúcich zápasoch výkony neboli zlé. Konečne nám to tam začalo padať aj strelecky, musíme na to nadviazať aj v ďalších zápasoch,” vysvetľuje Jakub Krč, ktorý ďalej dodáva: “Tento rok je nesmierne vyrovnaný boj o záchranu. Prakticky všetkých šesť mužstiev bojuje o udržanie, bude to zaujímavé až do posledného zápasu.”

Ľavonohý futbalista nastupoval v minulosti skôr v stredovej formácii, teraz si musí zvykať na nový post. “Na ľavom kraji obrany nastupujem prakticky od začiatku zimnej prípravy, svojim spôsobom som sa na túto pozíciu už adaptoval,” vysvetľuje Jakub Krč. Naša spanilá pohárová jazda sa v Slovnaft Cupe skončila tesne pred bránami finále, keď sme v dvojzápase nestačili na trnavský Spartak. “Oba zápasy boli maximálne vyrovnané, rozhodol jediný gól z prvého zápasu, čo ma dosť mrzí. Všetci sme chceli postúpiť do finále,” hovorí sklamane 21-ročný futbalista.

Odchovanec nášho klubu je v jarnej časti sezóny vo väčšine zápasov jediným Slovákom na súpiske, čo sa týka základnej zostavy nášho mužstva: “Nesnažím sa to vnímať tak, že nastupujem ako jediný Slovák. V tomto smere nie sme jediným tímom v lige, v ktorom pôsobí množstvo cudzincov.” Aj preto je hráč s číslom 5 pravidelným respondentom novinárov na pozápasové rozhovory: “Po vyhratom zápase to problém nie je, skôr je to horšie po prehre. Vtedy nie je nálada najlepšia.”

Kultúrne rozdiely či odlišné jazyky nie sú prekážkou. Príkladom je aj samotný Jakub Krč, ktorý si v kabíne okrem iného veľmi dobre rozumie s legionármi z Chorvátska: ”Sadli sme si po ľudskej stránke, čo ma teší. Mám s nimi dobrý vzťah. Po sezóne mám v pláne navštíviť ich v Chorvátsku. Čo sa týka mojej chorvátčiny, stále je čo zlepšovať (smiech).” Najviac voľného času ale trávi po boku českého gólmana Vojtěcha Vorela. “S Vojtom si rozumiem, trávime spolu veľa času a rád sa s nim určite stretnem aj v budúcnosti,” dodáva na záver Jakub Krč.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Víkendový program zápasov

Mládež v akcii: Víkendový program zápasov

25.9. | Redakce
Zo Švédska prichádza útočník Ardian Berisha

Zo Švédska prichádza útočník Ardian Berisha

24.9. | Redakce
Stanislav Griga novým trénerom útočníkov

Stanislav Griga novým trénerom útočníkov

23.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu