Islanďan Nói Ólafsson hráčom FK Senica

Islanďan Nói Ólafsson hráčom FK Senica

30.07.2020 | Redakce

Islandský futbalista Nói Snaehólm Ólafsson bude v novej sezóne obliekať dres FK Senica.

Z Islandu prichádza do FK Senica Nói Snaehólm Ólafsson, 26-ročný defenzívny futbalista sa s vedením klubu dohodol na dvojročnom kontrakte s ročnou opciou.  

"Som veľmi šťastný, myslím si, že futbal v Senici ožíva, do klubu prišlo množstvo nových tvárí. Motivácia je pre mňa obrovská, chcem byť súčasťou nového začiatku v Senici. Fanúšikom klubu chcem ukázať našu islandskú mentalitu, vďaka ktorej dokážeme tvrdo pracovať," prezrádza na úvod Noí Olafsson.

Pravý obranca sa k nášmu mužstvu pripojil počas druhého dňa letnej prípravy, v zápase proti FK Blansko odohral 90 minút, vo včerajšom súboji proti LASK Linz bol na ihrisku 62 minút.

"Nastupujem na pozícii pravého obrancu, v minulosti som hrával na pozícii stopéra či defenzívneho záložníka. Dokážem teda zaskočiť na viacerých pozíciách. Na ihrisku sa snažím vždy odovzdať všetko, tvrdo pracujem, vyznávam skôr agresívnejší štýl hry, zároveň však rád pracujem s loptou," vysvetľuje rodák z Reykjavíku.

Islandský futbalista obliekal naposledy dres švédskeho druholigového mužstva Syrianska FC.

"Z toho, čo som mohol doteraz vidieť mám pocit, že na Slovensku je futbal viac technickejší ako vo Švédsku. U nás sa hrá viac do tela, futbal je fyzickejší a založený na nakopávaných loptách. Rozhodne nechcem povedať, že futbal na Slovensku nie je fyzicky náročný, celkovo si ale myslím, že tu sa hrá oveľa viac technickejšie," dodáva na záver Nói Ólafsson.

"V Ólafssonovi sme získali spoľahlivého, tvrdého a charakterovo veľmi dobrého obrancu, ktorý je typickým predstaviteľom škandinávskej futbalovej školy. Veľmi rýchlo zapadol do kolektívu, je skromný, vďačný a pripravený tvrdo bojovať za senické farby. Je pre nás podstatné, aby hráči ktorí prichádzajú do kabíny boli pripravení nielen športovo, ale aj osobnostne. Pevne verím, že jeho charakterové črty sa prejavia aj v tvrdých súbojoch na ihrisku. Okrem spoľahlivej defenzívy má určite čo ponúknuť aj smerom dopredu, na skúške presvedčil aj trénerský štáb a teraz je už len na ňom, ako naloží so svojou šancou hrať v najvyššej súťaži," vysvetľuje športový riaditeľ klubu Filip Holec.

Vitaj v našom klube Noi! 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

7.8. | Redakce
Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

7.8. | TASR
V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

6.8. | Redakcia

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu