Hráčom mesiaca marec Eric Ramirez

Hráčom mesiaca marec Eric Ramirez

17.04.2019 | Igor Tabiš

Ocenenie pre najlepšieho hráča mesiaca získal v mesiaci marec Eric Ramirez.

Napínavé do poslednej minúty. Také bolo hlasovanie o najlepšieho hráča mesiaca za mesiac marec. Nakoniec sa z prvenstva tešil zakončovateľ Eric Ramirez, ktorý o pätnásť hlasov zvíťazil pred svojim spoluhráčom Kay-om. Na treťom mieste sa umiestnil chorvátsky strednpoliar Marko Tešija.

"Cítim sa tu veľmi príjemne, Senica je malé mesto, no veľmi pokojné. Čo sa týka chalanov v šatni, rozumiem si dobre s každým," povedal na úvod mladý 20-ročný útočník Eric Ramirez. Kmeňový hráč Karvinej sa dočkal svojho premiérového gólu vo Fortuna lige na Myjave proti Trenčínu. V 27. minúte poslal loptu do opustenej brány po chybe domácej obrany. Zápas sme nakoniec dotiahli do víťazného konca a vybojovali tak prvé ligové tri body v jarnej časti. "Som šťastný za gól, ktorý sa mi podarilo streliť proti Trenčínu. Nie som tu ale iba na strieľanie gólov, v prvom rade chcem pomôcť mužstvu v každom jednom aspekte," vysvetľuje mladík z Venezuely.

Ešte impozantnejším spôsobom sa stoosemdesiatsedem centrimetrov vysoký futbalista predviedol v pohárovom zápase proti Nitre. Svoj výborný výkon korunoval v prvom polčase štyrmi gólmi, čím prispel k vysokému víťazstvu 5:1. "Po zápase som dostal veľa správ od rodiny a kamarátov. Všetci boli šťastní. Vedeli, že som pre tento moment pracoval veľmi tvrdo," prezrádza Ramirez.

Jeho hosťovanie v Senici bolo vyústením prvej polovice sezóny v MFK Karviná. V drese českého prvoligistu odohral v trinástich zápasoch iba tristo minút, počas ktorých ale dokázal skórovať dvakrát. Zmeniť prostredie a odísť na hosťovanie bola viac ako logická voľba. "Z vlastnej iniciatívy som chcel odísť hosťovať. Potrebujem pravidelne hrávať a zlepšovať sa. Športový riaditeľ Senice ma sledoval určitý čas. Keď sa objavila príležitosť, snažil sa ma získať. Dnes som tu v Senici," hovorí vysoký zakončovateľ.

Na Záhorí teda našiel potrebný herný čas na futbalové napredovanie. Situácia, v ktorej sa momentálne nachádza náš tím je identická, v akej bol jeho kmeňový klub v minulej sezóne. Karviná bojovala o záchranu v českej najvyššej súťaži až do posledného kola. V ňom dokázala v priamom súboji o záchranu zvíťaziť v Jihlave, čím sa zachránila: "Áno, rovnakú situáciu som zažil aj minulú sezónu, takže mám v tomto smere určite skúsenosti. Myslím si, že po tejto stránke môžem pomôcť tímu ešte viac."

Začiatky v Európe pre neho neboli jednoduché, ako 18-ročný chlapec opustil Venezuelu a zamieril do Európy, konkrétne k našim západným susedom do Českej republiky. "Bolo to pre mňa veľmi náročné obdobie, vždy som mal ale na pamäti, že si hraním v Európe plním svoj sen," hovorí mladík, ktorý zároveň dodáva: "Môj otec žije so mnou, je mi oporou, veľmi ma podporuje a má na mňa veľký vplyv. Za to, že je so mnou som mu nesmierne vďačný." Na otázku svojho futbalové sna má jasnú odpoveď. "Jedného dňa by som chcel hrať za národný tím Venezuely, rád by som si zahral aj prestížnu Ligu majstrov," dodáva na záver Eric Ramirez.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

31.5. | Redakce
Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

30.5. | Redakce
Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

30.5. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu