Hráči prvého mužstva začali prípravu

Hráči prvého mužstva začali prípravu

08.01.2018 | Vlado Miček

FK Senica odštartovala zimnú prípravu. V rámci nej absolvujú hráči okrem tréningových dávok v domácom prostredí aj sústredenie v Turecku. Klub cez zimnú prestávku získal aj sponzorov, vďaka ktorým sa stabilizuje aj finančná situácia klubu.

Mužstvo po jesennej časti opustilo viacero hráčov. Na jar už v senickom drese nebudú pokračovať Romulo Silva, Pentecost Obiechina, Dominik Smékal, Marek Rigo, Filip Ďuriš, Jakub Reľovský a Dominik Malý. Všetkým skončilo polročné hosťovanie. Michal Šulla a Jurij Medveděv začali prípravu v bratislavskom Slovane, ale zatiaľ sú hráčmi senického klubu.

Naopak v klube zostáva domáci odchovanec Erik Otrísal, ktorý predĺžil zmluvu. Už skôr využil klub opciu na kapitána Blažeja Vaščáka. Doťahuje sa aj hosťovanie Petra Ďungela z Pohronia, ktorý sa už zapojil do tréningového procesu. Prvý tréning v Senici absolvovali aj Matej Kosorín a Marek Pittner, ktorí boli v jesennej časti na hosťovaní. Prípravu začali aj dvaja odchovanci Dominik Martišiak a Martin Červeňák, ktorí patria vekom ešte do juniorskej kategórie. Ďalší hráči sú v štádiu riešenia a trénerovi Hudecovi sa budú hlásiť v priebehu najbližších dní.

Tréner Ladislav Hudec k aktuálnej pozícii v kabíne upresnil: „Do mužstva sa vrátili hráči, ktorí boli z nášho klubu na hosťovaniach. Zatiaľ prišiel iba jeden nový hráč, ktorého sme si vytipovali. Je to Peter Ďungel zo Žiaru nad Hronom. Ide o rýchleho hráča na kraj ihriska, ktorý nám v zostave chýbal. Ešte musíme doplniť mužstvo o ďalších hráčov, keďže šesť hráčov po jesennej časti u nás skončilo. Samozrejme, nechceme len počty, ale hráčov, ktorí majú svoju kvalitu. Vďaka novým sponzorom je pravdepodobné, že prídu aj hráči zo zahraničia.

Vyzerá to, že okrem tých hráčov, ktorí už odišli, môže prísť aj k ďalším zmenám smerom von z kabíny. Michal Šulla a Jurij Medveděv začali prípravu v bratislavskom Slovane. „Je možné, že Medveděv aj v prípade prestupu do bratislavského mužstva strávi v rámci hosťovania jar v Senici. Myslím si, že by to bolo pre obe strany dobré riešenie. Možný je aj odchod brankára Františka Placha do Poľska,“ spresnil tréner.

Prípravné zápasy odštartuje klub už najbližšiu sobotu, keď o 11:00 h privíta na domácom ihrisku treťoligovú Dunajskú Lužnú. Aj ďalšie stretnutia odohrá v domácom prostredí so súpermi z nižších slovenských súťaží. Postupne privíta Šamorín, Dubnicu a Sereď. Tri súboje odohrá na sústredení v Turecku, ktoré absolvuje od 24. januára do 2. februára, súperi sú zatiaľ v štádiu riešenia. Podobne sa v klube ešte rieši aj meno protivníka v generálke na Fortuna ligu, ktorú by chceli Záhoráci odohrať 10. februára.

Prvý tréning privítal aj domáci odchovanec Erik Otrísal: „Som rád, že sa príprava konečne rozbehla. Ja som si musel dať pauzu od futbalu ešte pred koncom jesennej časti, keďže som bol zranený. Sme radi, že sme sa v závere jesene rozbehli a dúfam, že budeme v nastúpenom trende pokračovať.

Do klubu cez jesennú prestávku pribudol aj Holanďan Ton Caanen, ktorý je zástupcom sponzorov. Kabína by sa tak už nemala báť o to, či výplata príde načas. „Do klubu prišla stabilita. Pred tréningom sme chlapcom povedali, že už sa môžu plne sústrediť na futbal, že finančná situácia sa príchodom nového sponzora stabilizovala. V kabíne sme sa rozprávali, že sa nebude hovoriť o záchrane, ale bude sa rozprávať o víťazstvách, lebo len tie prinesú klubu záchranu,“ potvrdil túto informáciu tréner Hudec.

Prípravné stretnutia

13. januára: FK Senica - Dunajská Lužná

17. januára: FK Senica - Šamorín

20. januára: FK Senica - Dubnica

23. januára: FK Senica - Sereď

24. januára - 2. februára: sústredenie v Turecku

10. februára: súpera na generálku klub zatiaľ hľadá

Zostava na prvom tréningu: brankári: František Plach, Vojtech Milošovič, hráči do poľa: Amir Ben Shimon, Patrik Chovan, Marián Jarabica, Lukáš Lupták, Erik Otrísal, Oliver Podhorin, Michal Ranko, Denis Duga, Jakub Krč, Dávid Richtárech, Viktor Miklós, Hans Nunoo Sarpei, Samuel Šefčík, Blažej Vaščák, Alan Kováč, Dominik Martišiak, Matej Kosorín, Peter Ďungel, Marek Pittner.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V generálke sme prehrali s MTK Budapešť 4:0

V generálke sme prehrali s MTK Budapešť 4:0

15.7. | Klub
Kategórie žiakov štartujú prípravu v stredu 18. júla

Kategórie žiakov štartujú prípravu v stredu 18. júla

13.7. | Tomáš Nečas
FK Senica prichádza posilniť stredopoliar Marko Tešija

FK Senica prichádza posilniť stredopoliar Marko Tešija

13.7. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu