Futbalisti FK Senica sa pripravujú na zápas v D. Strede

Futbalisti FK Senica sa pripravujú na zápas v D. Strede

17.11.2021 | Redakcia, foto: Braňo Španka

Zverenci trénera Pavla Šustra sa počas reprezentačnej prestávky poctivo pripravujú na záver jesennej časti Fortuna ligy.

V 15. kole ich v sobotu 20.11. o 15:00 h čaká zápas na pôde FC DAC 1904 Dunajská Streda. Úspešným výsledkom v ňom by radi prelomili našu nepriaznivú 7- zápasovú šnúru bez víťazstva (0-2-5), ktorú momentálne v najvyššej súťaži ťaháme.

Nikto neklesá na duchu, no od ideálneho rozpoloženia sú naši hráči dozaista ďaleko. Každého v senickej kabíne trápi a mrzí, ako dopadli posledné ligové zápasy. Po výbornom vstupe do súťaže sa nám v posledných zápasoch nedarilo, doľahol na nás útlm. "Snažíme sa, aby bola v kabíne pozitívna nálada. Aj keď vieme, že posledné zápasy nám nevyšli a mali sme ich zvládnuť k väčšej spokojnosti. V reprezentačnej pauze sme sa zamerali na kondíciu a herné veci a myslím si, že sa nám to darí. Už to len musíme preniesť do zápasov," hovoril v mene kabíny záložník Milan Jurdík.

Bol to práve Milan, ktorý v 5. minúte posledného zápasu s ViOn- om Zlaté Moravce otvoril skóre stretnutia. Vedenie sa nám však nepodarilo udržať a po prehre 1:2 sme schádzali z ihriska sklamaní a bez bodu. "Posledný zápas je pre nás sklamaním. Nevyšlo nám to tak, ako sme si všetci v klube predstavovali. Neviem prečo sa nám to nepodarilo, možno rýchly gól ktorý sme dali nás príliš uspokojil, pričom aj naďalej sme mali byť viac agresívni a nestrácať ľahké lopty. Môj gól? Dostal som krásnu prihrávku od Filipa Oršulu do pokutového územia a ja som sa už len snažil trafiť bránku a prestreliť gólmana Kiru, čo sa mi podarilo a som za to rád. Veľmi skoro sme sa dostali do vedenia, bohužiaľ, nakoniec sme to nezvládli," povzdychol si. 

Mnohí si našu aktuálnu situáciu vo Fortuna lige nevedia vysvetliť. Do súťaže sme vstupovali skromne, s novým kádrom a vedomím, že mužstvo sa bude formovať za pochodu. Pod vedením Pavla Šustra sme však začali veľmi skoro zbierať plody našej poctivej práce, spoliehali sme sa na pevnú defenzívu a na góly Elvisa Sukisu Mashikeho. Odrazu nám to prestalo fungovať. Prečo? "To je ťažká otázka. Určite nás mrzí táto negatívna séria, ktorú ťaháme a budeme ju chcieť čo najskôr ukončiť. Niekedy sme v zápasoch mali jednoducho smolu, niekedy sme hrali zle. Určite sme lepšie mohli zvládnuť zápasy so Sereďou, s Michalovcami a aj posledný zápas so Zlatými Moravcami," nachádzal odpovede.

V sobotu vycestujeme do jamy levovej. V MOL aréne sa predstavíme proti Dunajskej Strede, ktorá posledné dva zápasy prehrala, čo malo za následok výmenu na trénerskom poste - Antala Németha nahradil 40-ročný Portugalčan Joao Janeiro, ktorý naposledy viedol maďarskú Kisvárdu. Hráči DAC sa budú chcieť pred novým kormidelníkom ukázať a čaká nás tam pravé futbalové peklo, ktorému budeme musieť čeliť. "Áno, hráme na pôde DAC, bude to určite ťažký zápas, pretože náš súper vyrukuje s novým trénerom. Hráči súpera pôjdu na krv. My ale budeme pripravení a nebojíme sa. Veríme v našu silu, veríme, že dokážeme uhrať pozitívny výsledok pre senické farby," vyslovil s presvedčením.

Milan Jurdík prišiel do Senice krátko pred koncom prestupového obdobia z Malty a pôsobenie na Záhorí si pochvaľuje. Pravidelne nastupuje a začal sa aj gólovo presadzovať, síce jeho zásah v Trnave bol napokon označený ako vlastný Jakuba Griča. "To áno, som rád, že konečne som dal už pár gólov a pridal k nimi asistencie, ale samozrejme, že by som si prial mať viac bodov v tabuľke Fortuna ligy. Úspech mužstva je základ. Spoluhráči v Senici sú super, myslím, že máme skutočne v kabíne veľmi dobrú partiu. Osobne bývam v Trnave a dochádzame ešte s pár chalanmi do Senice na tréningy a zápasy, nie je to ďaleko a je to v pohode. Keď sa nám opäť bude dariť, všetko bude to super," zakončil.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
So Žilinou po smolnom závere nakoniec remíza

So Žilinou po smolnom závere nakoniec remíza

30.11. | TASR
V piatok proti Žiline po polčase prerušené, dohrá sa v utorok 30.11.

V piatok proti Žiline po polčase prerušené, dohrá sa v utorok 30.11.

29.11. | FK Senica, foto: mskzilina.sk
Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

Vrátiť sa k poctivým a pracovitým výkonom

24.11. | Redakcia
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu