Filip Maksić hráčom FK Senica

Filip Maksić hráčom FK Senica

11.09.2020 | Redakce

Stopérsky post prichádza do nášho klubu posilniť 21-ročný futbalista Filip Maksić.

Na začiatku tejto sezóny prichádza zo Sparty Praha do nášho klubu 21-ročný srbský futbalista Filip Maksić, mladý stopér sa dohodol s vedením FK Senica na dvojročnom kontrakte. 

"Na úvod by som chcel poďakovať klubu za šancu a dôveru, ktorú mi dal prostredníctvom podpisu zmluvy. Verím, že túto dôveru splatím na ihrisku. Do Senice prichádzam s tými najlepšími úmyslami, zároveň som si vedomý, že všetko musím dokázať na ihrisku. Vydám zo seba maximum, aby som bol prínosom pre mužstvo a klub," vysvetľuje na úvod nová posila FK Senica. 

Rodák z Nového Sadu prešiel akadémiou Crvenej Zvezdy Belehrad, v roku 2017 sa ako mladý 17-ročný talent sťahoval k našim susedom do Čiech, kde sa upísal slávnej Sparte Praha. V posledných sezónach bol súčasťou mužstiev 1.SC Znojmo, Viktoria Žižkov a Sokol Hostoun, kde hosťoval ako kmeňový hráč AC Sparta Praha.

"Na Spartu spomínam iba v tom najlepšom, je to veľký klub, ktorý ma pripravil do profesionálneho futbalu, za čo im musím poďakovať. Teraz som hráčom Senice, čo považujem za krok vpred vo svojej futbalovej kariére," dodáva na záver Filip Maksić.

"Na Filipa dostali naši tréneri typ od bývalého vynikajúceho slovenského brankára Mariána Kelemena, Filip s nami absolvoval plné dva týždne, ktoré však prerušila vážna autonehoda na slovenskej diaľnici, ktorej vinník ušiel z miesta činu. Pri Filipovi stáli všetci svätí a ako zázrakom vyviazol z vraku len so škrabancami a mohol pokračovať v tréningu. Je to šikovný obranca, ktorý prešiel Crvenou Zvezdou Belehrad a Spartou Praha, je sebavedomý na lopte, tvrdý. Jeho výhodou je aj to, že sa dorozumie bez problémov po česky a v podstate ho berieme do koncepcie ako ďalšieho československého hráča. Dosiahli sme korektnú dohodu so Spartou Praha a získali perspektívneho futbalistu, ktorý má šancu sa presadiť v seniorskom futbale," objasňuje príchod Filipa Maksića športový riaditeľ klubu Filip Holec.

Touto cestou by sme zároveň chceli poďakovať aj svedkyni celej autonehody, ktorá poskytla Filipovi prvú pomoc a aj vďaka nej sa podarilo vyhľadať vinníka a dúfame, že bude spravodlivo potrestaný.

Vitaj v našom klube Filip!

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

26.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu