Filip Černák hráčom FK Senica

Filip Černák hráčom FK Senica

16.07.2020 | Redakce

Talentovaný Filip Černák podpísal s FK Senica svoj prvý profesionálny kontrakt.

Ďalším hráčom, ktorý sa v letnom prestupovom období upísal nášmu klubu je Filip Černák. Hosťovanie 19-ročného útočníka počas jarnej časti Fortuna ligy sa v našom klube zmenilo v trvalý prestup, rodák zo Šurian sa dohodol na trojročnom kontrakte

"Som šťastný, že som dostal takúto šancu. Zároveň by som sa chcel poďakovať za dôveru a chcel by som ju stopercentne splatiť. Budem sa zo seba snažiť vydať to najlepšie, aby som bol prospešný pre klub," povedal krátko po podpise svojho prvého profesionálneho kontraktu mladý futbalista.

Rodák zo Šurian, ktorý prešiel mládežníckymi výbermi Spartaka Trnava, Podbrezovej a Ružomberka prišiel na Záhorie počas zimnej prestávky, v našom mužstve postupne debutoval vo Fortuna lige, keď na jar zasiahol do siedmich zápasov.

"Určite tomu dopomohla aj koronakríza, vďaka ktorej som sa dostal do A-mužstva tak rýchlo, pomerne rýchlo prišiel aj prvý štart v lige. Za toto všetko som veľmi vďačný. V klube sa mi samozrejme páči, podmienky sú tu na trénovanie výborné," vysvetľuje tíneďžer, ktorý zároveň dodáva: "Čo najskôr by som sa chcel prebojovať do základnej zostavy a rovnako aj streliť prvý gól v A-mužstve."

"V zhode s našou klubovou filozofiou sa budeme snažiť dať priestor aj mladým, perspektívnym futbalistom, ktorí prešli našim mládežníckym systémom. Filip je veľmi dobre stavaný a fyzicky disponovaný hráč, na ktorého vývoji treba dlhodobo pracovať. Uvidíme, ako sa bude postupne adaptovať do seniorského futbalu. Podpisom zmluvy s Filipom Černákom nekončíme, profesionálne zmluvy sú pripravené aj pre ďalších mládežníkov z našej akadémie," reaguje športový riaditeľ FK Senica Filip Holec.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

7.8. | Redakce
Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

7.8. | TASR
V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

6.8. | Redakcia

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu