Erik Otrísal: Tréningy majú tempo a posúvajú nás vpred

Erik Otrísal: Tréningy majú tempo a posúvajú nás vpred

02.02.2019 | Igor Tabiš

Kapitán FK Senica Erik Otrísal zhodnotil úvodných šesť dní na sútredení v Turecku.

Od nedele (27.01.) sa naši futbalisti nachádzajú v tureckej Antalyi, kde sa momentálne pripravujú na jarnú časť Fortuna ligy. Nepriaznivé počasie v Senici vymenili ze výhodnejšiu klímu v blízkosti Stredozemného mora, kde pod vedením nového portugalského trénera FK Senica naberajú potrebnú kondíciu. "Turecko je výhodné v tom, že je tu prijateľné počasie a najmä prírodné trávniky, na ktorých sa pripravujeme. Zo začiatku bolo počasie trochu horšie, už sa to však zlepšilo," uviedol na začiatok 22-ročný futbalista.

Do Turecka odcestovalo 19 hráčov FK Senica, momentálne trénujú s našim mužstvom aj štyria futbalisti - Stjepan Vukovic, Railon Paysley, Kevaughn Atkinson a Gabriel Dubois. Nový tréner FK Senica Ricardo Chéu tak detailnejšie spoznáva mužstvo, ktorého sa ujal začiatkom nového roka. "Počas tréningov v Turecku sa zameriavame na všetky aspekty - od taktiky až po fyzickú pripravenosť. Tréningy majú tempo a každý z nich nás posúva vpred," priblížil náplň tréningov nového trénera kapitán FK Senica.

Po troch dňoch tréningov prišiel na rad úvodný zápas v Turecku. V zápase proti prvoligovému mužstvu z Bosny a Hercegoviny FK Mladost Doboj-Kakanj sa zrodila bezgólová remíza. Do prvého zápasu naskočilo dvadsať futbalistov, väčšina z nich odohrala 45 minút. "Zápas bol podľa mňa celkom slušný, až na počet vytvorených šancí. Dôležité je však, že sme neinkasovali gól," prezrádza obranca FK Senica. Okrem pätice hráčov, ktorí opustili naše mužstvo počas zimy a novej posily (Sofiane El Moudane) ostal káder FK Senica pokope: "V podstate sa opakujem, no vzťahy v kabíne sú dobré. Ako kolektív sme po kope už polroka. Takže v tomto nevidím žiadny problém."

Jednotlivé dni v Antalyi sa od seba veľmi nelíšia. Ráno sú na programe spoločné raňajky a následne dopoludňajší tréning. Po ňom nasleduje spoločný obed, v závislosti od situácie pokračuje bežný deň buď ďalším tréningom, alebo voľnom v podobe regenerácie, s výnimkou zápasového dňa. Po spoločnej večeri odchádzajú hráči na svoje izby, kde naberajú sily do ďalšieho náročného dňa. "Na izbe som s Vojtom (Vorelom) a Jakubom (Krčom). Sem tam sa k nám pridajú Chorváti, alebo si k nám na izbu príde zahrať FIFU mediálny manažér," dodáva na záver s úsmevom Erik Otrísal.

Spolubyvajúci na izbách v Turecku:

Marko Tešija - Mihovil Klapan

Patrick Asmah - Edmund Addo 

Sacha Petshi - Désiré Ségbé - Sofiane El Moudane

Joan Herrera - Julian Caro - Federico Taborda

Erik Otrísal - Jakub Krč - Vojtěch Vorel

Roberto Dias - Jean Deretti - Zezinho

Marko Totka - Lukáš Kučera - Kay

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

23.2. | Ivan Tobiáš, TASR, foto: Jozef Komorný
Zajtra privítame Spartak Trnava

Zajtra privítame Spartak Trnava

22.2. | Ivan Tobiáš
Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

18.2. | Ivan Tobiáš

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu