Erik Otrísal: Neľutujem rozhodnutie zostať v Senici

Erik Otrísal: Neľutujem rozhodnutie zostať v Senici

16.10.2018 | Igor Tabiš

Stále iba 22-ročný futbalista sa stal kapitánom nášho mužstva pred touto sezónou

Po jedenástich kolách máme za sebou prvú polovicu základnej časti Fortuna ligy. Ako hodnotíš jej doterajší priebeh z nášho pohľadu?

- Po jedenástich kolách sme na poslednom mieste, čiže veľmi pozitívne sa to hodnotiť nedá. Pozitívne ale boli posledné dva zápasy, v ktorých sme ukázali, akou cestou by sme mali ísť. 

Pred sezónou si sa stal kapitánom nášho v mužstve, v celej lige si tak najmladším kapitánom vôbec. Ako to celé vnímaš ty osobne? 

- Som za to veľmi vďačný, pretože ju predo mnou nosili mená ako Kóňa, Pavlík či Piroska. Na druhej strane je to pre mňa veľká zodpovednosť. To, že som v lige najmladším kapitánom som doteraz popravde nevedel, snažím sa vždy podávať také isté výkony, ako keby som kapitánsku pásku na ruke nemal.

Aj napriek neľahkým okolnostiam v klube si na začiatku sezóny predĺžil svoj kontrakt o ďalší rok. Bolo to náročné rozhodovanie?

- Ťažko povedať, pred začiatkom sezóny som mal určité myšlienky ohľadom odchodu z klubu. Nakoniec som sa rozhodol ostať a podpísať novú zmluvu - musím si zaklopať, neľutujem toto rozhodnutie.

V posledných mesiacoch sa toho v našom klube veľa zmenilo. Ako s pribúdajúcimi mesiacmi hodnotíš nový kolektív v kabíne?

- Myslím si, že ako kolektív sme si sadli celkom dobre. V kabíne máme veľa národností, no aj v takom Manchestri City to je podobné a funguje to. Je to všetko iba o chcení, keď sa dá, tak to ide.

Je jazyková bariéra pri toľkých národnostiach v kabíne prekážkou? 

- Klamal by som, ak by som povedal, že to tak nie. Jazyková bariéra je v niektorých situáciách prekážkou. Ešte sa mi ale nestalo, aby som sa s niekým v kabíne nedorozumel. Keď sa nechápeme slovami nasledujú gestá, ruky a podobne. Poprípade sa nájde vždy niekto tretí, kto zvládne preklad dokonale. Nakoniec sa ešte naučím viac jazykov (úsmev).

Po dvojzápasovom disciplinárnom treste si sa vrátil do zostavy v zápase proti Slovanu Bratislava. Bolo náročné znova naskočiť do zápasového rytmu?

 - Bolo to ťažšie z dôvodu, že som vypadol zo zápasového zaťaženia, bola to však moja vlastná chyba a musel som za ňu pykať. Napriek tomu si myslím, že som odohral celkom slušný zápas, remíza proti Slovanu ma potešila.

Zdá sa, že v posledných zápasoch sa herný prejav nášho mužstva neustále zlepšuje. Čo bude najdôležitejšie v druhej polovici základnej časti Fortuna ligy?

- Do začiatku nadstavbovej časti musíme nazbierať čo najviac bodov. Bol by som nerád, ak by sa opakovalo to, čo na konci minulej sezóny. Dôležité bude ísť do každého zápasu koncentrovane na sto percent s cieľom bodovať v každom zápase.

V najbližšom ligovom programe cestujeme do Trnavy, následne doma privítame Sereď a Zlaté Moravce. K lepšiemu postaveniu v tabuľke musíme začať naplno bodovať najmä na domácom ihrisku.

- Nasledujúcich osem dní bude náročných, musíme sa na ne dôkladne pripraviť ako fyzicky, tak aj psychicky. Hlavne proti papierovo slabším protivníkom ligy by sme mali naplno zabrať a bodovať.

Výkonu proti Dunajskej Strede a Slovanu Bratislava ukázali, že vyrovnaná partia sa dá hrať v lige s každým súperom. Dá sa na týchto výkonoch staviať aj do budúcna?

- Určite áno. Ukázalo sa, že keď sme koncentrovaní a ideme na sto percent, dobrý výsledok sa dá uhrať s každým. Na tieto výkony treba nadviazať už v sobotu proti Trnave.

Po postupe v Slovnaft Cupe narazíme v osemfinále tejto súťaže na Dunajskú Stredu. Ako vidíš naše šance v tomto zápase?

- Dunajská Streda je favorit, o tom niet pochýb. Hráme však doma, určite nebudeme chcieť predať kožu lacno. Osobne dúfam, že podáme dobrý výkon okorenený dobrým výsledkom.

Aké sú na záver tvoje osobné ciele v tejto sezóne?

- Pevne verím, že sa mi budú vyhýbať zranenia a že zlepšíme naše tabuľkové postavenie, aby sme sa o zotrvanie v lige nemuseli triasť ako v minulej sezóne.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V druhom zápase výhra nad Dubnicou

V druhom zápase výhra nad Dubnicou

22.1. | Ivan Tobiáš
V prvom prípravnom zápase remíza s Petržalkou

V prvom prípravnom zápase remíza s Petržalkou

18.1. | Ivan Tobiáš
Futbalisti FK Senica vstúpili do prípravy na jarnú časť Fortuna ligy

Futbalisti FK Senica vstúpili do prípravy na jarnú časť Fortuna ligy

6.1. | Jozef Komorný

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu