Emil Krajčík oslávil šesťdesiatku

Emil Krajčík oslávil šesťdesiatku

06.06.2017 | Jozef Komorný

V nedeľu 4. júna oslávil 60. narodeniny bývalý skvelý futbalista Slovenského hodvábu Senica EMIL KRAJČÍK

Emil Krajčík začínal s futbalom v rodnom Podolí v okrese Trenčín, kde hrával za žiakov, dorast a ešte v dorasteneckom veku si vyskúšal aj seniorský dres. Jeho talent neunikol pozornosti ligovej Jednote Trenčín, kam ako dvadsaťročný prestúpil a v najvyššej súťaži odohral štyri zápasy, keď prišiel povolávací rozkaz do druholigovej Dukly Tábor.

Po vojenčine si to namieril do Frýdku Místku, ktorý takisto hrával 2. ligu. Tu bol až do roku 1983, kedy o jeho služby prejavil záujem Slovenský hodváb Senica, a tak sa v januári 1984 sťahoval na Záhorie.

V Senici sa stal neoddeliteľnou súčasťou mužstva. Za šesť a pol sezóny odohral takmer kompletnú porciu zápasov, ak niekedy v zostave chýbal, tak iba pre drobné zranenia. Odohral 173 zápasov a súperových brankárov prekonal v majstrovských zápasoch 23-krát.

Po skončení sezóny 1989/90 ako 33-ročný odchádza do rakúskeho Poysdorfu, kde mu ponúkli ročnú zmluvu, no keďže sa stal najlepším strelcom mužstva, bola mu ponúknutá ďalšia ročná zmluva. Rovnaká situácia sa opakovala ešte štyrikrát.

Zabehol aj maratón

V roku 2003 sa Emil Krajčík postavil na štart Záhoráckeho maratónu. Ako 46-ročný zabehol svoj prvý a zároveň aj posledný maratón za čas 3:49:28 hodiny. Bez špeciálne prípravy.

„Aj ten maratón mal však futbalový zámer. Syn Matej, v tom čase hrajúci za Sláviu Praha, mal ťažké zranenie. Mal potrhané väzy a nebol na tom psychicky dobre. Dokonca uvažoval aj o konci kariéry. Maratónom som ho chcel vyprovokovať k bojovnosti, aby sa nevzdával. Keď ja dokážem takmer v päťdesiatke dať maratón, tak mladý človek sa dokáže zo zranenia vystrábiť. Môj zámer mal úspech, Maťo sa zo zranenia vyliečil a neskôr sa stal aj reprezentantom Slovenska,“ ozrejmil Krajčík dôvody svojho maratónskeho behu.

Emilovi Krajčíkovi k jeho jubileu prajeme všetko najlepšie a do ďalšej šesťdesiatky ešte aj pevné zdravie a šťastie.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš
Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

15.2. | Igor Tabiš
Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

14.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu