Dvojica futbalistov FK Senica si zahrá v Egypte na Africkom pohári národov

Dvojica futbalistov FK Senica si zahrá v Egypte na Africkom pohári národov

28.03.2019 | Igor Tabiš

Desire Ségbé a Zezinho si zahrajú na záverečnom turnaji Afrického pohára národov 2019.

Posledný krok býva vždy najťažší, platí to aj vo futbale. Desire Ségbé a Zezinho ho však zvládi, Benin resp. Guinea-Bissau si zahrajú tento rok na záverečnom turnaji Afrického pohára národov 2019. Pre obe krajiny ide o veľký úspech.

Guinea-Bissau zvládla svoj sobotňajší zápas na domácom ihrisku proti Mozambiku. Na spečatenie postupu z kvalifikačnej skupiny potreboval tím okolo Zezinha získať bod. Vytúžený gól domácich na 2:2 prišiel až v 95. minúte, práve po štandardke z kopačky Zezinha. Keďže v rovnakom čase nezvládla svoj zápas Namíbia na ihrisku Zambie, po jej prehre 4:1 postúpila Guinea-Bissau z prvého miesta. "Som šťastný, že sme v týchto ťažkých časoch politickej krízy dopriali našim obyvateľom trochu radosti. Som hrdý, že som mohol viesť skupinu hráčov, ktorej sa druhýkrát po sebe podarilo kvalifikovať na finálový turnaj Afrického pohára národov 2019, ktorý sa bude konať v Egypte. Je mi cťou, že môžem byť súčasťou tejto fantastickej skupiny hráčov, ktorej mená sa zapísali do histórie našej krajiny," okomentoval tento úspech 26-ročný stredopoliar FK Senica.

Na futbalistov Beninu čakal v nedeľu náročnejší súper. Do Beninu pricestovalo Togo s bývalým hviezdnym útočníkom Arsenalu Londýn či Manchestru City Emmanuelom Adebayorom. Benin nakoniec náročný duel zvládol, víťazný gól strelil v 83. minúte útočník Huddersfieldu Steve Mounie a zabezpečil tak svojej krajine výhru v pomere 2:1."Je úžasné, kvalifikovať sa do Egypta na záverečný turnaj. Benin sa naposledy predstavil na APN pred 9 rokmi, celá naša krajina je šťastná. Ľudia na štadióne a rovnako aj mimo neho boli úžasní," vysvetľuje 25-ročný zakončovateľ, ktorý si na pozápasovej večeri stihol urobiť selfie s prezidentom svojej krajiny: "Prezident Beninu nás po zápase pozval na večeru. Odfotil som sa s ním a zavesil som to na instagram. Chcel s nami tento úspech osláviť a povedať nám, že je na nás pyšný."

Guinea-Bissau sa predstavila aj pri poslednej edícii Afrického pohára národov. Stalo sa tak v roku 2017, záverečný turnaj sa odohral v Gabone. V konkurencii Burkiny Faso, Gabonu a Kamerunu obsadila Guinea-Bissau v A-skupine štvrté miesto. Zezinho vtedy zasiahol do všetkých troch zápasov. Posledná účasť Beninu na záverečnom turnaji APN sa viaže s rokom 2010. Finálový turnaj sa hral v Angole, Benin v konkurencii Egyptu, Nigérie a Mozambiku obsadil v skupine C tretie miesto. Oboch spomínaných turnajov sa zúčastnilo 16 tímov. V tomto roku rozšírila Konfederácia afrického futbalu počet účastníkov na 24. Finálový turnaj v Egypte sa odohrá v termíne od 21. júna do 19. júla.

Gratulujeme chalani!

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Červený kotel je späť, už v piatok proti Zlatým Moravciam

Červený kotel je späť, už v piatok proti Zlatým Moravciam

20.8. | Igor Tabiš
Ukázali sa v pozitívnom svetle. Mladíkov však mrzí strata bodov

Ukázali sa v pozitívnom svetle. Mladíkov však mrzí strata bodov

19.8. | Igor Tabiš
Štyri góly, dve penalty a bod proti Ružomberku po remíze 2:2

Štyri góly, dve penalty a bod proti Ružomberku po remíze 2:2

17.8. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu