Dôležité tri body

Dôležité tri body

25.10.2020 | Redakce

Víťazstvo v Žiari nad Hronom sa nerodilo ľahko, proti bol nielen bojovný súper, ale aj náročný terén. Prečítajte si ohlasy kabíny po zápase proti FK Pohronie.

Do zápasu 11. kola na ihrisku FK Pohronie sme nevstúpili ideálne, domáci futbalisti boli agresívnejší, mali lepší pohyb, čoho výsledkom bol úvodný gól zápasu z kopačky Špiriaka po dlhom autovom vhadzovaní. Za zmienku z našej strany stál v prvom polčase dobrý center Kopečného z pravej strany, Asanović ale loptu hlavou nezasiahol.

"Prvý polčas bol z našej strany katastrofálny. Nebolo tam prakticky nič pozitívne, zaostávali sme v osobných súbojoch, nezbierali sme odrazené lopty, chýbala medzihra a bolo tam príliš veľa ľahkých strát. V kabíne sme si cez prestávku dôrazne vysvetlili viacero vecí a zmenili rozostavenie. Do druhého polčasu sme vstúpili úplne inak, odrazu sa hra začala viac prelievať na našu stranu. Celkovo to nebol príliš pekný futbal, bolo tam veľa osobných súbojov, pre nás sú však dôležité tri body," vysvetľuje na úvod český gólman FK Senica Tomáš Fryšták.

Na pasivitu v prvom polčase reagoval tréner Anton Šoltis po zmene strán hneď dvojitým striedaním, na ihrisko vybehla dvojica Tenton Yenne - Oskar Fotr. Obaja menovaní priniesli do hry potrebné oživenie. K obratu v zápase zavelil práve 24-ročný český útočník Fotr, pre ktorého to bol len druhý štart v senickom drese po zranení. V 60. minúte dotlačil dobrú hlavičku od Asanovića na zadnej žrdi do prázdnej brány.

"Keď to vezmem z pohľadu mužstva, je to pre nás obrovsky cenné víťazstvo. Všetci vieme, že to nebol ideálny výkon, ukázali sme však našu silu, išli sme za víťazstvom a tentokrát sme boli my šťastnejším mužstvom. Som rád, že som na ihrisku dostal o kúsok väčší priestor, cítil som sa oveľa lepšie ako pred týždňom v zápase proti Ružomberku. Určite k tomu prispel aj strelený gól. Som veľmi rád, že sa nám zápas podarilo otočiť," priznáva český zakončovateľ Oskar Fotr.

Rozhodujúci gól zápasu padol v 71. minúte z kopačky Tomáša Maleca, vysoký útočník FK Senica sa presadil po štyroch zápasoch bez streleného gólu. Po štandardke kapitána Pirosku si ho v šestnástke našla odrazená lopta a umiestnenou strelou k žrdi nedal Jenčovi v bráne domácich šancu.

"Dôležité je víťazstvo aj keď výkon nebol taký, aký sme chceli. Vrátilo sa nám to zo zápasu z minulého týždňa. Bol to vyrovnaný zápas, som rád, že sa nám podarilo skórovať zo štandardných situácií. Určite ma teší aj gól po dlhšom čase, ktorým som pomohol mužstvu. Mám radosť aj z Oskara (Fotra), ktorý sa po dlhšom výpadku teší z gólu a najmä zdravia. Najdôležitejšie je, že sme to zvládli spoločne ako jeden tím," priznáva Tomáš Malec.

V záverečných minútach zápasu podržal svoje mužstvo skúsený gólman Tomáš Fryšták, vo vyloženej šanci vychytal domáceho Župu: "Pri šanci súpera v posledných minútach zápasu som sa snažil čo najviac priblížiť k hráčovi, pretože nemal loptu pod kontrolou a strelu sa mi našťastie podarilo zblokovať," vysvetľuje 33-ročný brankár.

Dôležitú úlohu pri zisku troch bodov zohral na ihrisku nepochybne kapitán mužstva Juraj Piroska. V oboch strelených góloch mal prsty, po jeho centroch zo štandardiek sme sa dvakrát gólovo presadili, čo sa v zápase nakoniec ukázalo ako rozhodujúce.

"Vedeli sme, že terén bude náročný no poviem pravdu, až tak zlé ihrisko sme nečakali. Kombinačný futbal sa na ihrisku nedal predvádzať, bolo to o bojovnosti a súbojoch, preto sme si povedali, že musíme zvládnuť štandardné situácie. Sme radi, že sa nám to podarilo. Súper je známy svojou bojovnosťou, to sa aj potvrdilo. Prvý polčas vyhrával osobné súboje, my sme boli všade neskoro a ďaleko. V druhom polčase sme zlepšili súboje a pohyb, z čoho sme si dokázali vypracovať štandardky, z ktorých sme rozhodli zápas. Po smolnom zápase proti Ružomberku sú to pre nás veľmi dôležité tri body. Verím, že sa dobre pripravíme na Žilinu a zvládneme aj tento zápas," zhodnotil duel senický kapitán Juraj Piroska.

Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet mládeže

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Pokračovať v predvedenom výkone

Pokračovať v predvedenom výkone

1.12. | Redakce
Napriek solídnemu výkonu krutá prehra

Napriek solídnemu výkonu krutá prehra

29.11. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - ŠK Slovan Bratislava

Zápasový bulletin: FK Senica - ŠK Slovan Bratislava

29.11. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu