Do Podbrezovej s cieľom nadviazať na víťazstvo v poslednom ligovom zápase

Do Podbrezovej s cieľom nadviazať na víťazstvo v poslednom ligovom zápase

09.11.2018 | Igor Tabiš

V 15.kole nás čaká súboj na ihrisku Podbrezovej.

Pred ďalšou reprezentačnou prestávkou odohráme ligový zápas na ihrisku FK Železiarne Podbrezová. V poslednom kole sme dokázali v dôležitom zápase zdolať na domácej pôde Zlaté Moravce, najmä vďaka vydarenému druhému polčasu v zápase. Vďaka trom bodom sme odskočili z posledného miesta v tabuľke, kam putoval práve náš posledný domáci súper. Futbalisti Podbrezovej nezískali v posledných štyroch zápas jediný bod, naposledy prehrali 2:0 na ihrisku Spartaka Trnava. Na domácej pôde sa naposledy tešili zo zisku troch bodov ešte v 10.kole, keď po dvoch góloch Leška zdolali AS Trenčín 2:0. 

Po štrtnástich zápasoch máme na konte jedenásť bodov, čo je presne o päť menej ako majú na svojom konte Železiari. Pri prvom vzájomnom meraní síl sa v tejto sezóne zrodila na našom štadióne remíza 1:1. Vedenia sme sa ujali v druhom polčase po góle Castaňedu, hostia ale dokázali odpovedať o päť minút neskôr keď sa presadil Leško, ktorý je s piatimi gólmi zároveň najlepším strelcom svojho mužstva v aktuálnej sezóne. "Prvý zápas bol veľmi náročný, hráči Podbrezovej na tom boli fyzicky veľmi dobre a často hrali dlhé nakopávané lopty. Bol to boj, zápas mi trochu pripomínal anglický štýl futbalu. Ich mužstvo však dokáže hrať rovnako dobre kombinačne po zemi a má veľa dobrých hráčov," zaspomínal na prvý vzájomný duel Victor Nirennold. V našom kádri nájdeme hneď štyroch najlepších strelcov. Dvakrát sa v aktuálnej sezóne presadila štvorica hráčov - Frank Castaňeda, Desire Segbe, Jean Deretti a Roberto Dias. 

V sobotu nás v Zelpo Aréne nečaká nič jednoduché, domáci budú chcieť naplno bodovať po štyroch prehrách v rade. "Určite to bude náročný zápas, pre nás však veľmi dôležitý. Počas týždňa sme pracovali dobre, aby sme sa pripravili na tento zápas takže dúfam, že sa nám to podarí predviesť aj na ihrisku počas deväťdesiatich minút a získame tri body. Musíme byť veľmi sústredení, disciplinovaní a pracovať spolu ako tím, ak chceme získať tri body," vysvetlil francúzsky futbalista. 

Na druhé víťazstvo v sezóne sme čakali dlhých dvanásť kôl. Dočkali sme sa práve v poslednom kole, keď sme po góloch Derettiho, Diasa a Solana zdolali Zlaté Moravce-Vráble 3:0. Francúzsky univerzál odohral v spomínanom zápase deväťdesiat minút: "Myslím, že výsledok v poslednom zápase odzrkadľuje dobrú prácu, ktorú sme odviedli v posledných týždňoch ako tím. V každom ukazovateli rastieme ako kolektív - v našej sebadôvere, štýle hry či pracovnej morálke. Mužstvo je kompletne odlišné, aké bolo pred dvoma mesiacmi. Dúfam, že zajtrajší výsledok potvrdí moje slová."

Výkop zápasu je naplánovaný na 17:00 hod.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Prehra na úkor cenných skúseností

Prehra na úkor cenných skúseností

25.5. | Igor Tabiš
V poslednom zápase sezóny najtesnejšia prehra na ihrisku Podbrezovej

V poslednom zápase sezóny najtesnejšia prehra na ihrisku Podbrezovej

24.5. | Igor Tabiš
Letný futbalový kemp FK Senica

Letný futbalový kemp FK Senica

23.5. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu