Dnes popoludní sa konala predsezónna tlačová konferencia A-mužstva

Dnes popoludní sa konala predsezónna tlačová konferencia A-mužstva

13.07.2016 | Filip Holec

Na stretnutí so zástupcami médii sa zúčastnili Richard Čech ako manažér klubu pre scouting a transfery, nový hlavný tréner Aleš Čvančara a nový kapitán Pavel Košťál

Na tradičnej tlačovej konferencii pred začatím novej sezóny Fortuna ligy predstavil partner klubu zo spoločnosti ČECH - Slovakia s.r.o,  Richard Čech, nový manažér klubu pre scouting a transfery, smerovanie a filozofiu klubu, prepojenie A-mužstva s Akadémiou FK Senica a priblížil výber posíl pre A-mužstvo: 
"V slovenskej lige vznikla v poslednom období konkurečná nerovnováha. V posledných rokoch sa hrala slovenská liga prevažne so slovenskými hráčmi a pár legionármi. Najmä zásluhou AS Trenčín sa to zmenilo, a ak sa chceme kvalitatívne posunúť vpred a byť konkurencieschopní najlepším, po dohode s vedením klubu je to jedna z možností, ako cestou sa uberať. Problémom na Slovensku nie je nedostatok talentu, ale priaznivé podmienky na jeho vývoj. Nemyslím tým materiálne zabezpečenie, pretože práve Senica má vytvorené fantastické podmienky. Všetkých mladých hráčov však nemôžeme vyviezť von, aby sa učili, ale môžeme priniesť kvalitných zahraničných hráčov ku nám, aby posunuli našich hráčov do vyššej kvality. Ukážkovým príkladom je Samo Mráz, ktorý po príchode nových hráčov vyzerá v tejto príprave úplne inak, ako v minulej sezóne. Musím ale zdôrazniť jednu podstatnú vec. Senica je slovenský klub, má slovenského majiteľa a chce byť prínosom pre slovenský futbal a slovenskú ligu, veď aj majiteľ klubu pán Levársky bol osobne podporiť národné mužstvo na európskom šampionáte vo Francúzsku. My týmto štýlom chceme zlepšovať kvalitu našich mladých hráčov, ktorých v Akadémii vychovávame a vytvoriť prepojenie medzi mládežou a A-mužstvom. A aj preto sedí vedľa mňa Aleš Čvančara, ktorý má zo Sparty Praha či českých reprezentácii skúsenosť, ako posúvať mladých hráčov smerom k seniorskému futbalu. V tejto fáze budovania mužstva je teda logickou voľbou na post hlavného trénera v klube, ktorý je a vždy bude progresívny a inovatívny."


Hlavný kouč Aleš Čvančara zhodnotil predsezónne obdobie: "Letná príprava prebehla podľa plánu, odohrali sme kvalitné zápasy, ktoré boli zámerne naplánované s tímami, ktoré majú svoju kvalitu. Slovácko skončilo na dobrej pozícii v českej lige, Terek Grozny siedmy v ruskej lige, Mattersburg hrá rakúsku najvyššiu súťaž a Orenburg je nováčikom ruskej ligy.  V týchto zápasoch sme prerotovali množstvo hráčov, ktorí odohrali výborné zápasy s ohľadom na to, v akej fáze prípravy sme boli. Paradoxne sme odohrali výsledkovo najlepší zápas proti Baníku Ostrava, ale tam sme neboli až takí spokojní s predvedenou hrou. Prišlo množstvo nových hráčov zo Španielska, mladí hráči z Čiech a Pavel Košťál, ktorý bude našim mladým odovzdávať množstvo skúseností. Máme hráčov z Ukrajiny či Ghany ale zároveň prišiel do A-mužstva aj mladý Filip Blažek spolu s Vargom a Almásim z vlastnej Akadémie, ktorí ešte môžu hrať za dorast, ale napriek tomu ich ponechávame v kádri A-mužstva. 

Zároveň sme prezentovali nového kapitána FK Senica, Pavla Košťála, ktorý priblížil pohľad kabíny na priebeh letnej prípravy: "V nedeľu nás čaká prvý majstrovský zápas so Slovanom, ako povedal aj tréner sú tam pozitívne veci, ale zápas s Baníkom nám ukázal aj veci, na ktorých musíme popracovať. Napriek tomu, že máme množstvo cudzincov, komunikácia nie je žiadnym problémom, chalani sú pracovití na tréningoch a aj mimo sa snažia pochytiť slovenské či české slovíčka. Je vidieť, že tí chalani majú talent a je vidieť, že klub ide dobrým smerom. Samozrejme všetci si prajeme, aby sme od začiatku boli úspešní a v tabuľke sa oproti minulej sezóne zdvihli."

Kompletné znenie tlačovej konferencie nájdete vo videu. 


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Druhé víťazstvo U19-ky v rade

Mládež v akcii: Druhé víťazstvo U19-ky v rade

23.9. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

Mládež v akcii: Víkendový program mládežníckych družstiev

20.9. | Igor Tabiš
Štartuje nová kampaň s názvom Fortuna liga hrá fér

Štartuje nová kampaň s názvom Fortuna liga hrá fér

19.9. | SFZ

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu