Denis Baumgartner sa vracia do Senice

Denis Baumgartner sa vracia do Senice

28.06.2019 | Igor Tabiš

Treťou letnou posilou nášho klubu sa stáva známa tvár. Do Senice sa po piatich rokoch vracia Denis Baumgartner.

V roku 2014 odišiel do sveta ako talentovaný mladík, mal vtedy iba 16 rokov. Jeho kroky smerovali na Apeninský polostrov, kde si ho vyhliadla Sampdoria Janov. Dnes sa ako 21-ročný futbalista vracia do svojho materského klubu. Denis Baumgartner podpísal s našim klubom dvojročný kontrakt.

Poslednú sezónu strávil mladý stredopoliar na Slovensku, v mužstve Dunajskej Stredy však veľa príležitostí nedostal. Po vypršaní kontraktu v Sampdorii Janov sa rozhodol pre návrat do známeho prostredia. "Vraciam sa do Senice, kde to veľmi dobre poznám. V akadémii som strávil veľa rokov. Veľa vecí sa samozrejme odvtedy zmenilo, nič to ale nemení na tom, že sa na túto skúsenosť teším," povedal na úvod Denis Baumgartner.

Zloženie našej kabíny prešlo za posledné mesiace výraznými zmenami. Drvivé percento hráčov tvoria v kabíne zahraniční legionári. "Pôsobil som dlhší čas v zahraničí, kde som hrával s mnohými legionármi, nemám s tým vôbec žiadny problém. Rovnako som na tom s angličtinou. Viem, že chalani používajú aj španielčinu, ktorej rozumiem. Okrem toho ovládam plynule taliančinu. V komunikácii nevidím najmenší problém," priznal ofenzívny futbalista.

V posledných dvoch sezónach trápili talentovaného futbalista viaceré zranenia, ktoré na určitý čas spomalili jeho futbalové napredovanie. "Čo sa týka mňa, potrebujem nabrať hernú prax, aby som sa mohol rozvíjať po futbalovej stránke. Stále môžem pôsobiť aj v reprezentácii do 21 rokov, čo je pre mňa veľmi dôležité. Mužstvu sa budem snažiť pomôcť čo najviac. Do tímu ešte prídu ďalší hráči, musíme veľa trénovať, aby sme boli pripravení na ďalšiu sezónu. Takisto musíme pochopiť čo najskôr systém, akým budeme hrať. Veľmi by ma potešilo, keby sme prilákali čo najviac ľudí späť na tribúny. Aby to fungovalo, musíme predvádzať dobrý futbal," dodala na záver tretia letná posila FK Senica.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Na úvod sezóny vysoká domáca prehra

Na úvod sezóny vysoká domáca prehra

8.8. | Redakce
V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

7.8. | Redakce
Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

7.8. | TASR

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu