Dávid Guba hráčom FK Senica

Dávid Guba hráčom FK Senica

12.01.2021 | Redakce

Avizovaný príchod je hotový, náš klub dnes posilnil skúsený ofenzívny záložník Dávid Guba.

To, čo vedenie klubu avizovalo pred štartom zimnej prípravy sa dnes naplnilo, do FK Senica prichádza 29-ročný ofenzívny záložník Dávid Guba, rodák z Humenného podpísal dvojročný kontrakt.

"Pocity sú výborné, teším sa na novú výzvu. Po dlhšom čase sa vraciam na Slovensko, veľmi sa na to teším," vysvetľuje na úvod nová posila FK Senica Dávid Guba.

Rýchlonohý futbalista začínal s futbalom v Medzilaborciach, odkiaľ pochádza. Postupne sa dostal cez Humenné až do Tatrana Prešov, v ktorého drese debutoval v našej najvyššej súťaži. Po dobrých výkonoch v drese najstaršieho slovenského klubu nasledoval prestup do MŠK Žilina. Najúspešnejšie roky kariéry ale prežil pod Čákovým hradom, v drese AS Trenčín sa dvakrát radoval zo zisku majstrovského titulu a rovnako aj ligového pohára.

"Chcem pomôcť klubu a sebe, pre futbal sú tu výborné podmienky. Veľmi sa na to teším. Dôležité bude, aby som bol zdravý a rovnako tak aj všetci chalani v kabíne," objasňuje 29-ročný futbalista.

V roku 2016 opustil AS Trenčín a zamieril do poľského mužstva Termalica Nieciecza, po dvojročnom pôsobení u našich severných susedov okúsil aj českú najvyššiu súťaž, keď počas posledných troch sezón obliekal dres MFK Karviná. V Karvinej nastúpil celkovo na 50 súťažných zápasov, do streleckej listiny sa zapísal osemkrát. V poslednej sezóne ho však pribrzdilo zranenie, a tak sa vedenie klubu rozhodlo počas tejto zimy s hráčom na rozviazaní zmluvy.

"V Česku som sa dohodol na ukončení zmluvy, oslovil ma športový riaditeľ klubu Filip Holec, záujem bol veľký, prakticky už od konca jesene. Som rád, že ponuka prišla, som za ňu veľmi vďačný," dodáva na záver Dávid Guba.

"Dávid je veľmi skúsený futbalista, ktorý vie pomôcť mužstvu svojou rýchlosťou, vie byť nebezpečný vo finálnej tretine ihriska. Získal dva tituly s Trenčínom, má viac ako 200 ligových štartov v Čechách, Poľsku a na Slovensku, a preto pevne veríme, že nášmu tímu dokáže pomôcť či už produktivitou na ihrisku, alebo svojou prítomnosťou a najmä charakterovými vlastnosťami v kabíne," okomentoval príchod Dávida Gubu športový riaditeľ FK Senica Filip Holec.

Vitaj v našom klube Dávid!


Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet mládeže

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V sobotu pod Čebraťom vyzveme Ružomberok

V sobotu pod Čebraťom vyzveme Ružomberok

26.2. | Igor Tabiš
Všetci začíname na nule

Všetci začíname na nule

25.2. | Igor Tabiš
2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

2% z dane pre futbalové nádeje FK Senica

25.2. | Redakce

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu