Ďalšie reprezentačné skúsenosti pre Kučeru a Martišiaka

Ďalšie reprezentačné skúsenosti pre Kučeru a Martišiaka

11.09.2018 | Igor Tabiš

Lukáš Kučera a Dominik Martišiak si opäť obliekli dres reprezentácie Slovenska do 19 rokov.

V nominácii trénera Alberta Rusnáka st. nechýbala opäť dvojica našich futbalistov - Lukáš Kučera a Dominik Martišiak. Mladíci FK Senica si na seba opäť obliekli reprezentačný dres Slovenska v kategórii do 19 rokov. V priebehu ôsmich dní čakala na našich futbalistov výzva v podobe troch zápasov.

Prvý zápas bol na programe v stredu (5.9.), keď náš reprezentačný výber do 19 rokov nastúpil proti Severnému Írsku v Stangmore Parku. Po dobrom výkone sa slovenskí mladíci tešili z výhry nad svojimi rovesníkmi v pomere 2:0. K víťazstvu prispela aj dvojica Kučera - Martišiak, pravý obranca FK Senica odohral celý zápas, druhý menovaný strávil na ihrisku 84 minút. O dva dni neskôr si oba tímy vzájomný duel zopakovali, tentokrát so šťastnejším koncom pre domáci výber futbalistov Severného Írska, ktorí zdolali našich mladíkov 4:1. V druhom zápase sa predstavil iba Lukáš Kučera, ktorý sa na ihrisko dostal päť minút pred koncom zápasu.

Do tretice nastúpila naša reprezentačná devätnástka na zápas v Rüsselsheime proti domácemu Nemecku. Futbalisti Nemecka do 19 rokov viedli po prvom polčase 1:0, druhý gól pridali krátko po zmene strán. Slovenským mladíkom sa podarilo znížiť v 77.minúte zásluhou Strelca, na vyrovnanie našim futbalistom už sily nezostali. Lukáš Kučera a Dominik Martišiak odohrali v treťom zápase zhodne 68 minút.

"Odohrali sme tri náročné zápasy s dvoma kvalitnými protivníkmi v krátkom časovom slede a množstvom cestovania. Dvojzápas proti Severnému Írsku sme v prvom prípade zvládli herne a aj výsledkovo, bohužiaľ druhýkrát to nevyšlo. Tretí zápas proti Nemecku bol najnáročnejší, hral sa vo vysokom tempe. S favoritom sme dokázali hrať vyrovnanú partiu," zhodnotil reprezentačný výjazd do Severného Írska a Nemecka Lukáš Kučera.

"Každý jeden zápas z týchto troch bol pre nás náročný. Prvý sme zvládli perfektne, keď sme po kolektívnom výkone odovzdali na ihrisku maximum. Druhý zápas proti Severnému Írsku bol náročnejší, keďže náš súper chcel na domácej pôde uspieť, čo sa aj stalo. Posledný zápas proti Nemecku bol prvý polčas v našej réžii, škoda že sme nevyužili naše šance. Aj napriek prehre 2:1 sa nemáme za čo hanbiť, odovzdali sme zo seba maximum," prezradil futbalista FK Senica Dominik Martišiak.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce
V sobotu s cieľom prelomiť nepriaznivú bilanciu

V sobotu s cieľom prelomiť nepriaznivú bilanciu

1.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu