Ďakujeme, Pali Kamesch!

Ďakujeme, Pali Kamesch!

14.07.2014 | Milan Ondruš

V Senici bol dlhých 5 rokov. Brankársky ostrieľaný harcovník Pavol Kamesch toho počas svojej bohatej futbalovej kariéry pochodil mnoho. V Senici sa však cítil ako doma. Mesto, klub i fanúšikovia mu prirástli k srdcu. Vo svojich 39-tich rokoch však nastal čas povedať „adieu“!

Pavol Kamesch je odchovancom banskobystrického futbalu. Skúsený harcovník oslávi 9. decembra okrúhlu štyridsiatku. Na Slovensku si Paľo vyskúšal i angažmány v Košiciach, Senci a Trnave, v zahraničí chytával za Sigmu Olomouc (ČR), Paralimni, Paphos a Lakatamia (Grécko, resp. Cyprus).

Na Záhorie prišiel v roku 2009. Senica vtedy zháňala gólmana k Andrejovi Fišanovi. Premiéru v senickom drese si Kamesch odkrútil v 6. kole Corgoň ligy 2009/10 v stretnutí proti Dunajskej Strede. Nemala však pre neho tú správnu príchuť, Senica prehrala vlastencom Jirka Homolu 0:1. Paľo Kamesch potom odchytal veľa výborných zápasov. V bráne prepustil miesto až Petrovi Bolekovi, ktorému kryl tri roky z lavičky chrbát. Jeho skúsenosti však boli cítiť najmä na tréningoch a v kabíne, kde bol vodcovskou autoritou. Hoci najväčšiu minutáž v senickom drese si Kamesch pripísal v prvej sezóne, v pamäti sa uhniezdil iný emotívny okamih. V ročníku 2012/13 narazila Senica v prvom predkole Európskej ligy na MTK Budapešť. Hoci do brány už bola pripravená posila Milan Švenger, z administratívnych dôvodov hrať nemohol. Skúsený Kamesch túto výzvu prijal a odchytal životný dvojzápas. Nepreháňame, keď povieme, že aj jeho zásluhou postúpila Senica do ďalšieho kola, v ktorom narazila na APOEL Nikózia. „Taká klasika. Veď od toho som tam, aby som niečo chytil. Ale nie. Pamätám si tieto dva zápasy veľmi dobre. Boli to veľmi emotívne chvíle,“ spomína si sympatický brankár a veľký pohoďák.


Bolo to krásnych päť rokov. Jedna etapa v jeho živote skončila, druhá začína. „Senici som veľmi vďačný, že mi dala príležitosť na sklonku kariéry. So spoluhráčmi i funkcionármi sme si ľudsky sadli a tak sme sa aj rozišli. Veľmi korektne. Ak niekedy zájdem na ligový futbal, tak len do Senice. Pravdepodobne už chytať nebudem, možno nižšiu ligu len tak z radosti,“ usmieva sa Kamesch a dodáva, že svoje skúsenosti chce zúročiť v trénerskej brandži. „Ťahá ma to k trénovaniu. Mám druhú najvyššiu trénerskú Euro A licenciu. Už v Senici som trénoval mladšie brankárske ročníky. Veľmi ma to baví. Uvidíme, čo prinesie najbližšie obdobie,“ zamýšľa sa Pavol Kamesch.

FK Senica sa Paľovi pred sobotným zápasom Fortuna ligy poďakoval za odvedenú prácu v klube a odmakaných nespočetný počet hodín. Paľo, dovoľ, aby sme sa ti ešte raz poďakovali a zaželali všetko dobré v ďalších životných etapách! Ďakujeme! 


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš
Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

15.2. | Igor Tabiš
Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

14.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu