D. Baumgartner: Začiatky v prvom tíme nie sú jednoduché

D. Baumgartner: Začiatky v prvom tíme nie sú jednoduché

12.09.2013 | zdroj: www.talenty-info.sk

Talentovaný 15-ročný útočník Denis Baumgartner v poslednom období zbiera jeden úspech za druhým. K prvým skúsenostiam v A-tíme FK Senica pripojil dve vystúpenia a gól v drese reprezentačnej 16-tky a na nedávnom turnaji v talianskom Benevente zaknihoval so senickou 17-tkou celkové tretie miesto a individuálne ocenenie pre najlepšieho hráča podujatia.

Denis, cez víkend si so senickou 17-tkou absolvoval turnaj v Taliansku, kde sa vám darilo. Ako by si vaše účinkovanie zhodnotil?

"V skupine sme mali výber Serie B a Neapol. Prvý zápas proti výberu sme vyhrali 4:0. V zápase o finále s Neapolom sme ťahali za kratší koniec a prehrali 1:3. V boji o medaily sme dokázali poraziť domáce Benevento najtesnejším rozdielom 1:0."

 Bol si vyhlásený za najlepšieho hráča. Ako to vnímaš?

"Na turnaji sme podali dobré výkony a aj mne osobne sa hralo veľmi dobre. Bol som rád, že som mohol hrať proti mužstvám ako Neapol či Lazio. Pri konkurencii takýchto silných mužstiev ma ocenenie veľmi potešilo."

 Ako si zatiaľ spokojný s vystúpeniami Senice v dorasteneckej lige U17? Aké máte ciele pre túto sezónu?

"Mali sme zlý začiatok. Doma sme prehrali s Banskou Bystricou a výkon nebol ani z ďaleka taký, ako sme si predstavovali. Práve to nás nakoplo a odvtedy ťaháme sériu víťazstiev."

Celoslovenskú súťaž hráš tento rok prvý raz. V čom je to pre teba iné ako žiacke súťaže v minulých sezónach?

Dorasteneckú ligu som si zahral už aj v minulej sezóne, keď si ma do mužstva U17 vytiahol tréner Dojčan. Žiacke súťaže som v podstate rýchlo preskákal, keďže už od mala hrávam so staršími spoluhráčmi.

V tréningovom procese si už čo-to odmakal aj s A-tímom? Aké nové skúsenosti ti to dalo?

"S A-tímom Senice som už absolvoval niekoľko tréningov a objavil som sa aj v nominácií na prípravný zápas. V 15 rokoch to bol môj prvý mužský zápas a nebolo to vôbec jednoduché. Všetko je oveľa rýchlejšie, hráč má menej priestoru, musí absolvovať veľa súbojov a mnoho ďalších rozdielov od dorasteneckého futbalu."

 V Senici sa s menom Baumgartner začínajú spájať frázy ako "obrovský talent" či "prísľub do budúcnosti". Ako sa vyrovnávaš s tlakom, s tým že sa už od teba automaticky čakajú dobré výkony a góly?

"Tieto veci si nevšímam. Vždy sa snažím trénovať a hrať najlepšie, ako viem."

Nedávno si odohral prvé dve duely za reprezentačnú 16-tku? V čom boli pre teba zápasy s Českom výnimočné? Ktorý z ich odohrala 16-tka lepšie?

"Na reprezentáciu sa vždy veľmi teším, je to pre mňa uznanie. Myslím, že v prvom zápase s Českom sme predviedli lepší výkon ako v odvete. V druhom zápase mi prišlo viackrát nevoľno a celkovo sa mi hralo dosť zle."

V prvom súboji si bol autorom pekného gólu z priameho kopu. Špecializuješ sa nejako na tieto situácie?

"Som rád, že mi to padlo aj v reprezentácií. Snažím sa využívať svoju kopaciu techniku. V klube taktiež zahrávam skoro všetky štandardné situácie."

V apríli si si skúsil stáž v Holandsku. Ako sa ti tam páčilo? Čo by si vyzdvihol na práci s mládežou v tíme Twente Enschede?

"Holandsko je už dlho známe výbornou prácou s mládežou čo sa potvrdilo aj v FC Twente. Páčilo sa mi, že všetko je orientované na útočný futbal a hru po zemi." 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

23.2. | Ivan Tobiáš, TASR, foto: Jozef Komorný
Zajtra privítame Spartak Trnava

Zajtra privítame Spartak Trnava

22.2. | Ivan Tobiáš
Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

18.2. | Ivan Tobiáš

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu