Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

31.05.2020 | Redakce

Ohlasy hráčov po tréningovom zápase proti FK Železiarne Podbrezová.

Druhým tréningovým zápasom pokračovala príprava našich futbalistov na očakávaný reštart ligovej súťaže. Po súboji s úradujúcim majstrom ligy bol tentokrát na programe súboj proti druholigistovi z Podbrezovej. Zápas začal opatrne, postupne si obe mužstvá vypracovali sľubné príležitosti na skórovanie.

Aktivitou a najmä skvelými finálnymi prihrávkami sa v prvom polčase prezentoval Peter Eneji Moses. Po jednej z nich vyslal do samostatného úniku svojho spoluhráča Samsona Akinyoolu. 

"Bolo skvelé odohrať prvý zápas na domácom ihrisku po pandémii koronavírusu. Nebol to jednoduchý zápas, podarilo sa nám uspieť a udržať čisté konto, čo je najdôležitejšie," vysvetľuje 21-ročný Nigérijčan, ktorý sa v zápase predstavil na krídle.

Hráč s číslom 19 zúžitkoval v 20.minúte zápasu spomínanú prihrávku od Mosesa a obhodením si brankára hostí poslal loptu pohodlne do prázdnej brány. 

"Bol to ďalší dobrý zápas pred reštartom ligy. Na ihrisku som sa cítil dobre. Teší ma, že sa mi podarilo streliť víťazný gól zápasu," priblížil Samson Akinyoola.

Zásluhu na ďalšom čistom konte má samozrejme obrana a gólmani. Rovnako ako na Tehelnom poli, aj na domácom trávniku sa do brány postavil ako prvý skúsenejší z dvojice Vojtěch Vorel

"Chytalo sa mi dobre, všetci sme samozrejme radi, že môžeme byť späť na ihrisku a hrať zápasy. Stále to nie je to pravé, dva mesiace sme boli bez tréningu. Momentálne sú tréningy náročnejšie, v týchto zápasoch sa preto čiastočne prejavuje aj únava. Máme na čom stavať, nemôžeme sa dočkať, keď začne súťaž. Síce nebude úplná, stále to však budú ligové zápasy, ktoré sú sledované," priznáva rodák z Prahy.

Pre iba 17-ročného Matúša Chropovského ide o prvé cenné skúsenosti v seniorskom futbale. Odchovanec našej akadémie sa svojej šance chopil nebojácne. Po dvoch odchytaných polčasoch proti Slovanu Bratislava resp. Podbrezovej má na konte rovnaký počet čistých kont. 

"V zápase proti Podbrezovej som nemal prakticky jediný zákrok, musel som byť však stále koncentrovaný a pripravený. Niekedy je to ťažšie, ako keby mal súper v zápase viacero príležitostí. Oba zápasy, či už na Slovane alebo proti Podbrezovej som si veľmi užil, v bráne som sa cítil výborne. Je to pre mňa obrovská škola. Zároveň by som chcel poďakovať trénerom za túto šancu," prezrádza stodeväťdesiatri centimetrov vysoký brankár.

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V sobotu s cieľom prelomiť nepriaznivú bilanciu

V sobotu s cieľom prelomiť nepriaznivú bilanciu

1.7. | Redakce
Filip Holec športovým riaditeľom klubu

Filip Holec športovým riaditeľom klubu

30.6. | Redakce
Stretnutie fanúšikov s vedením klubu

Stretnutie fanúšikov s vedením klubu

29.6. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu