Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

30.05.2020 | Redakce

V druhom tréningovom zápase sme sa po presnom zásahu Samsona Akinyoolu tešili z najtesnejšieho víťazstva nad FK Železiarne Podbrezová.

V druhom tréningovom zápase pred reštartom ligy nastúpili naši futbalisti na domácom ihrisku, kde privítali druholigistu z Podbrezovej. Vstup do zápasu bol nervózny, plný viacerých nepresností. Postupne sme začali nad zápasom preberať iniciatívu, gólove šance sa však rodili na oboch stranách. Viac pokoja na kopačky nám dal gól Samsona Akinyoolu, ktorý bol v konečnom zúčtovaní víťazný.

"Prvých desať minút zápasu sme boli nespokojní s pohybom a agresivitou, súper nás v týchto činnostiach predčil. Postupne sme začali hrať náš technický futbal, vypracovali sme si viaceré príležitosti a dostali sme sa do vedenia. Od 60.minúty sme prestriedali viacerých hráčov, následne tempo už nebolo také, ako v prvom polčase. Paradoxne v posledných dvadsiatich minútach sme si vytvorili tri až štyri dobré príležitosti s mladými chlapcami na ihrisku. Ako tréningový zápas to hodnotím vcelku pozitívne," povedal na úvod tréner FK Senica Ján Bíreš.

Jedným z pozitív zápasu je čisté konto. Podobne ako proti Slovanu Bratislava na Tehelnom poli sme neinkasovali ani doma proti Podbrezovej. "Či už v jednom alebo druhom zápase si súper vypracoval príležitosti, výsledok je však taký, že sme gól neinkasovali. Z tohto pohľadu je to pozitívum. Musíme byť však ostražití. Aj Podbrezová si podobne ako Slovan vytvorila stopercentnú gólovú príležitosť," upozorňuje 49-ročný tréner.

Do viacerých šancí sa v zápase dostal nebezpečný útočník Samson Akinyoola, dobré príležitosti na skórovanie mal v zápase aj aktívny Dominik Duda. Po zmene strán mohli rozvlniť sieť súpera striedajúci Filip Černák či Filip Buchel. 

"Ide o množstvo mladých chlapcov, ktorí sa dostávajú na ihrisko. Na tréningoch a v zápasoch sa najnebezpečnejšie javí Samson Akinyoola, ostatní sa k nemu pomaličky približujú. Dnes sa do viacerých šancí dostal Dominik Duda, skórovať mohol aj Filip Černák. Chce to len čas a trpezlivosť," uzavrel svoje hodnotenie zápasu Ján Bíreš.


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V sobotu s cieľom prelomiť nepriaznivú bilanciu

V sobotu s cieľom prelomiť nepriaznivú bilanciu

1.7. | Redakce
Filip Holec športovým riaditeľom klubu

Filip Holec športovým riaditeľom klubu

30.6. | Redakce
Stretnutie fanúšikov s vedením klubu

Stretnutie fanúšikov s vedením klubu

29.6. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu