Chýba atmosféra okolo zápasu

Chýba atmosféra okolo zápasu

15.10.2020 | Redakce

V sobotu na nás čaká domáci ligový zápas 10. kola Fortuna ligy, avšak pred prázdnymi tribúnami.

Po reprezentačnej prestávke pokračuje Fortuna liga ďalšími zápasmi, konkrétne 10. kolom. V ňom sa predstavíme na domácom štadióne proti MFK Ružomberok. Psychickú vzpruhu do nasledujúcich zápasov jesennej časti nám dodalo dôležité víťazstvo proti AS Trenčín v Žiline. 

"Víťazstvo proti Trenčínu nás veľmi povzbudilo, dodalo nám to sebavedomie a preto si veríme. Do zápasu pôjdeme s tým, že ho chceme zvládnuť herne a výsledkovo," otvára rozhovor na úvod hrajúca klubová ikona Juraj Piroska.

Chladné jesenné počasie či neutíchajúce silné dažde - to sú veci, ktoré úradujú v posledných dňoch a s ktorými sa budeme musieť v sobotu chlapsky popasovať.

"Terén bude náročný, až v sobotu uvidíme, ako to zvládne naša hracia plocha. Počasie nám nepraje, napriek tomu sa pripravujeme svedomito s tým, že nás čaká nepríjemný súper. Minulú sezónu mali veľmi dobrú, sú spolu pokope dlhší čas. Čaká nás náročný zápas," vysvetľuje kapitán FK Senica Juraj Piroska.

Nadviazať na čisté konto z posledného ligového zápasu či pridať druhé domáce víťazstvo v tejto sezóne, v sobotu bude motivácia zvíťaziť obrovská.

"Chceme potvrdiť výhru z vonku. Opäť nás čaká silný súper, musíme zopakovať posledný ligový výkon čo sa týka nasadenia a plnenia taktických pokynov," vysvetľuje gólman FK Senica Tomáš Fryšták.

Napriek viacerým prvoplánovým rozhodnutiam našťastie pokračuje najvyššia futbalová súťaž ďalej, avšak za prísnych bezpečnostných opatrení. Jedným z nich je aj fakt, že na futbalových štadiónoch na Slovensku v októbri nenájdeme fanúšikov. V sobotu si na vlastnej koži vyskúšame premiérový ligový zápas tejto sezóny pred prázdnymi tribúnami.

"Tribúny sú prázdne a zápasy sa odohrávajú bez podpory fanúšikov, atmosféra okolo zápasu chýba, vníma to asi každý. Hráme však o dôležité body a nemá cenu nad tým príliš premýšľať prečo a ako. Zápas s Trenčínom sa odohral rovnako bez divákov. Na druhu stranu som rád, že nám je dovolené odohrať zápas za určitých podmienok," priznáva skúsený český gólman Tomáš Fryšták.

"Poviem to na rovinu. Zápasy bez divákov nemám rád. Je to niečo ako prípravný zápas. Ľudí na tribúnach potrebujeme, vedia nám pomôcť a pre každého futbalistu sú potrební. Bohužiaľ padlo rozhodnutie a musíme ho rešpektovať, nedokážeme to zmeniť. Musíme sa zomknúť a potešiť našich fanúšikov aspoň na diaľku," netají sa senická 33-ka, ktorá pokračuje:

"Pár podobných zápasov som už odohral, väčšinou to bolo ale pre nepokoje fanúšikov z predchádzajúceho zápasu. Ako som spomínal, nie je to proste to, čo by ma osobne napĺňalo. Nič to nemení na tom, že do zápasu pôjdeme na 100%."

Od štvrtka začínajú na Slovensku platiť prísnejšie opatrenia, ktoré zasiahnu ešte viac do života väčšiny obyvateľstva. Situácia v susednej Českej republike je ešte vážnejšia, najvyššiu futbalovú súťaž dokonca prerušili. 

"Je to smutné a hlavne náročné obdobie pre každého, obmedzenia zasahujú všetkým do osobného života a výrazne komplikujú prácu. S odstupom času uvidíme, či bolo všetko nastavené správne. Opatrenia majú tvrdé ekonomické dopady, snáď sa väčšine podarí toto náročné obdobie prečkať v zdraví a taktiež ustáť pracovné obmedzenia. Verím, že toto všetko spoločne prekonáme a všetci sa budeme môcť vrátiť do normálneho života bez obmedzení," dodáva na záver Tomáš Fryšták.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Tri body po dvoch góloch v druhom polčase

Tri body po dvoch góloch v druhom polčase

24.10. | Redakce
V sobotu proti FK Pohronie

V sobotu proti FK Pohronie

23.10. | Redakce
Akadémia prerušuje tréningový proces

Akadémia prerušuje tréningový proces

23.10. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu