Bratia spolu v jednej kabíne. Na spoločný zápas čakajú

Bratia spolu v jednej kabíne. Na spoločný zápas čakajú

26.03.2015 | Milan Ondruš

Gény nezakryješ, hovorí sa. Obaja Kosorinovci majú futbalové korene. Ako malí si na ihrisku kopali. Ako veľkí, hoci sú v A-tíme obaja stále iba benjamínkovia, sa stretli v jednej kabíne. Starší, 19-ročný Jakub sa snaží svojmu mladšiemu bratovi Matejovi najmä pomôcť.

„Predsa mám o trocha viac skúseností ako Matej. Snažíme sa mu trocha radiť, motivovať ho. Sám som však stále ešte mladý a potrebujem zbierať skúsenosti od starších,“ hovorí Jakub Kosorin.

Obaja bratia oslávia svoje narodeniny v apríli a oboch čakajú guľatiny. Kým Jakub oslávi tento rok 20-ku, mladší Matej sa bude tešiť z dospelosti, 3. apríla totiž bude mať 18. Oboch bratov spája okrem podoby a futbalového talentu ešte čosi iné. Obaja oslávili premiéru v seniorskom drese víťazstvom a v oboch prípadoch ich mužstvo vyhralo 3:1. Jakub sa tešil z víťazstva proti Myjave v novembri 2013, Matej z rovnakého víťazstva proti Košiciam v marci 2015. Spolu za jeden tím nastúpili len v mládežníckych kategóriách či prípravných zápasoch, v seniorskom drese ešte nikdy. V spomínanom zápase proti Košiciam chýbal k tomu kúsok. Jakub sa však v zápase zranil, a tak ho nahradil v 77.min Matej. „Super pocit striedať brata pri svojej premiére. Oveľa radšej by som si však zahral po jeho boku,“ hovorí mladší z bratov Kosorinovcov Matej.


foto: Facebook Mateja Kosorina

Obaja sú v kabíne A-tímu stále „uchami“, podpichovačky starších sa z Jakuba však trocha presmerovali na mladšieho Mateja. Kubo sa pred mladšieho brata nestavia. „Patrí to k futbalu. Je to v rámci srandy a každý si tým musel prejsť. Aj medzi sebou sa stále podpichujeme, utužuje to kolektív, spolu sa zasmejeme,“ hovorí Jakub.

Futbalovo Matej svojho brata ešte neprerástol, no zdá sa, že fyzicky už áno. „Matej je výborne stavaný futbalista. Má veľký potenciál presadiť sa vo veľkom futbale. Preto aj naďalej trénuje s nami,“ hovorí kormidelník Senice Jozef Kostelník.

Nuž, bratia Kosorinovci, nech vám to klape na ihrisku i v kruhu rodiny. Veľa zdaru do ďalšej kariéry, ktorá je určite sľubná pre oboch a spoločný zápas za prvé mužstvo Senice je určite za dverami. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš
Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

15.2. | Igor Tabiš
Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

14.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu