Bonsu s rozprávkovým debutom: Gól pri prvom ligovom štarte

Bonsu s rozprávkovým debutom: Gól pri prvom ligovom štarte

09.12.2019 | Igor Tabiš

Na posledný zápas jesene proti MŠK Žilina zrejme nezabudne. Bonsu Osei si vo svojom prvom zápase v našom drese otvoril strelecký účet.

"Úžasné," krátka no výstižná reakcia v podaní iba 19-ročného futbalistu, ktorý dokázal pri svojom prvom zápase vo Fortuna lige skórovať. Bonsu Osei dostal proti Žiline dôveru trénera Michala Ščasného, ktorú splatil dokonale. Aj keď počas týždňa všetko nasvedčovalo tomu, že mladý ghanský futbalista do zápasu vôbec nezasiahne. Ozvali sa najmä bolesti chrbta, pre ktoré v závere týždňa musel vynechať tréningové jednotky.

"Na zápas som nebol stopercentne fit, ďakujem ale Bohu za gól a rovnako za silu, vďaka ktorej som mohol zasiahnuť do zápasu," vysvetľuje rýchlonohý krídelník, ktorý navyše nastúpil na svojej netypickej pozícii - na hrote útoku po boku Samsona Akinyoolu.

Talentovaný futbalista bol súčasťou nášho mužstva už v minulej sezóne, zasiahnuť do zápasov mu ale neumožnilo pracovné povolenie, na ktoré si musel počkať do aktuálnej sezóny. Zápasovú prax a hernú kondíciu zbieral v drese treťoligových Malaciek, za ktoré nastúpil v troch zápasoch, strelil tri góly a mužstvu trénera Štefana Horného dopomohol k zisku deviatich bodov.

Čo sa odohrávalo v hlave mladíka pred náročným zápasom? "Nervozitu som nepociťoval, pred zápasom som bol pokojný a uvoľnený. Som profesionálny futbalista, na svoju šancu musím byť pripravený. Mrzí ma však, že sme v zápase nezískali ani bod," priznáva hráč s číslom 20.

Mladý futbalista bol v 32. minúte na konci peknej kombinačnej akcie, ktorú strelou ľavačkou spoza šestnástky poslal za chrbát gólmana hostí. Pri svojom prvom zápase v lige sa proti kvalitnému súperovi nestratil, práve naopak. Svojou aktivitou a rýchlosťou zamestnával obranu hostí. Nakoniec však nedokázal zabrániť smolnej prehre inkasovaným gólom z 89. minúty. 

"Bol to náročný zápas, myslím si, že sme predviedli dobrý futbal. Hrali sme proti veľmi silnému a takticky disciplinovanému súperovi," dodal na záver Bonsu Osei.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu