Antonio Asanović: Musíme dať hlavy hore

Antonio Asanović: Musíme dať hlavy hore

08.12.2020 | Redakce

Posledný domáci zápas jesennej časti Fortuna ligy bude špeciálnym pre 29-ročného chorvátskeho stopéra FK Senica Antonia Asanovića.

Od piateho ligového víťazstva v aktuálnej sezóne nás počas uplynulého víkendu pod Zoborom delili iba sekundy. Nezvládnutý záver zápasu a premenený pokutový kop súpera v nadstavenom čase ale všetko zmenil.

"Ťažko sa mi o tom hovorí, samozrejme nie som spokojný. Víťazstvo sme mali na kopačkách, penaltovú situáciu nechcem komentovať. Musíme dať hore hlavy, ostávajú nám ešte dva zápasy," začína rozhovor chorvátsky stopér v službách FK Senica Antonio Asanović.

Proti FC Nitra sa v 16. kole Fortuna ligy opakoval scenár, ktorého sme boli bohužiaľ v tejto sezóne svedkami už niekoľkokrát. O zisk troch bodov sme prišli v závere zápasu. Rodák z francúzskeho Cannes sa snaží nájsť príčinu:

"Nemôžem povedať, že nie sme koncentrovaní. Každý jeden hráč, ktorý je na ihrisku chce vyhrať, platí to aj o našom mužstve. Taký je však futbal, každú minútu v zápase môže byť výsledok iný, preto je to podľa mňa najkrajší šport na svete."

Napraviť stratu dvoch bodov môžeme už v sobotu v poslednom domácom zápase jesennej časti, na náš štadión zavíta aktuálne štvrtý celok ligovej tabuľky. Proti ViOn-u Zlaté Moravce nás čaká ďalší náročný duel, ktorý bude 29-ročného senického stopéra špeciálny. V jeho drese strávil rok a pol, počas tohto obdobia odohral za klub 45 súťažných zápasov.

"Samozrejme sa na tento zápas teším, mám tam veľa kamarátov. Verím však, že tri body zostanú doma, každý jeden hráč v našej kabíne je takto nastavení. ViOn je momentálne v dobrej forme, ako som ale spomínal verím, že v sobotu sa budeme radovať my," vysvetľuje chorvátsky futbalista.

Mužstvo, v ktorom pôsobil v predchádzajúcich sezónach pozná veľmi dobre, kabína sa od jeho odchodu prakticky nezmenila, základ tímu tvoria skúsení hráči, ktorí obliekajú dres Zlatých Moraviec už niekoľko sezón. Čo by mohlo v sobotu na jeho už bývalý klub v zápase platiť?

"Musíme byť kompaktní a koncentrovaní 99 minút v zápase. Musíme hrať dovtedy, pokiaľ rozhodca nezapíska koniec zápasu. Bude to určite zápas o osobných súbojoch, veľmi ťažký," dodáva na záver Antonio Asanović.

Podpor futbalovú akadémiu FK Senica: Transparentný účet futbalovej akadémie

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš
Ohlasy po remíze proti Pohroniu

Ohlasy po remíze proti Pohroniu

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu