Anton Šoltis novým trénerom FK Senica

Anton Šoltis novým trénerom FK Senica

14.07.2020 | Redakce

Vedenie klubu sa dohodlo na vzájomnej spolupráci s 44-ročným trénerom Antonom Šoltisom.

Otázka trénerského postu je vyriešená, novým hlavným trénerom nášho mužstva sa stáva Anton Šoltis, rodák z Košíc sa dohodol s vedením FK Senica na ročnom kontrakte. Naše mužstvo bude viesť spolu so svojim asistentom Ivanom Lapšanským.

Poslednou trénerskou zastávkou 44-ročného trénera bol MFK Zemplín Michalovce, na Zemplíne pôsobil najprv ako asistent Stanislava Grigu, následne v rokoch 2016 - 2019 viedol mužstvo už ako hlavný tréner. Vďaka štyrom rokom stráveným v Michalovciach sa stal v tom čase služobne najstarším trénerom na lavičke fortunaligového mužstva. V sezóne 2018/19 obsadil s Michalovcami v tabuľke Fortuna ligy konečné 5. miesto, čo znamenalo pre klub historicky najlepšie umiestnenie v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži.

"Anton Šoltis bol jedným z najžiadanejších trénerov na našom trhu. Pre našich priaznivcov je to deklarácia toho, že naozaj chceme klub vrátiť na pozície, ktoré si zaslúži. Vzhľadom na prácu trénera Šoltisa v Michalovciach si sľubujeme od jeho angažovania dominantnejší herný prejav, zlepšenie organizácie hry a budovanie dlhodobej koncepcie FK Senica," vysvetlil k angažovaniu nového trénera športový riaditeľ klubu Filip Holec.

Toutou cestou vyjadruje vedenie FK Senica poďakovanie za odvedenú robotu v uplynulej sezóne trénerovi Patrikovi Durkáčovi. Rozhovor s novým trénerom prinesieme v priebehu dnešného dňa. 

Vitajte v klube pán tréner! 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

7.8. | Redakce
Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

7.8. | TASR
V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

6.8. | Redakcia

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu