Anton Šoltis: Pritiahnuť fanúšikov späť na tribúny

Anton Šoltis: Pritiahnuť fanúšikov späť na tribúny

14.07.2020 | Redakce

V novej sezóne povedie FK Senica ako hlavný tréner Anton Šoltis. Skúsený 44-ročný manažér prezradil svoje pocity ale aj ciele v prvom oficiálnom rozhovore pre klubový web.

Vitajte v klube pán tréner - akú sú vaše prvotné dojmy?

- Pocity sú samozrejme výborné, je tu príjemné prostredie ale aj ľudia, ktorí pracujú v klube.

Po vašom konci na lavičke MFK Zemplín Michalovce ste boli bez práce dlhší čas - prečo ste sa rozhodli prijať ponuku od FK Senica? Boli v hre prípadné aj iné ponuky či už zo Slovenska alebo zahraničia?

- Áno, bez práce som bol dlhší čas, samozrejme mi to chýbalo. Klamal by som, ak by som tvrdil, že iné ponuky neboli. Boli to skôr možno iba také nástrely, ponuka od FK Senica bola nečakane rýchla a korektná. Po stretnutí s vedením klubu a predstavením samotnej vízie klubu som sa rozhodol ponuku prijať.

Ako vlastne došlo k spojeniu Anton Šoltis - FK Senica? Premýšľali ste nad ponukou zo Záhoria dlho? 

- Oslovil ma športový riaditeľ klubu Filip Holec, potom to už nabralo rýchle obrátky. Ako som ale spomínal, ponuka od klubu bola rýchla a korektná, preto som nad ňou nemusel dlho premýšľať.

Paradoxne ligový súboj z jesene na našom štadióne bol vašim posledným na lavičke Michaloviec. Ako si s odstupom času spomínate na tento duel z uplynulého ligového ročníka?

- Na ten zápas si samozrejme spomínam, z našej strany to bol vtedy veľmi zlý výkon, najmä v druhom polčase. Potom prišiel môj koniec na lavičke Michaloviec, aj to prináša trénerský chlebík.

V posledných sezónach prežil náš klub náročnejšie časy, ktoré boli v lige spojené s pravidelným bojom o záchranu. Je práve toto pre vás extra motivácia naviac - vrátiť klub tam, kam patril v minulosti pri svojich začiatkoch v najvyššej súťaži?

- Senica zažila v posledných rokoch veľmi turbulentné obdobie. Áno, aj to bolo príčinou dohody - pokúsiť sa vrátiť futbal tam, kde bol. Krízový manažér klubu (Oldřich Duda pozn. red.) má jasné predstavy, o tom, ako a čo chce postupnými krokmi v klube dosiahnuť.

Na Zemplíne ste viedli mladé mužstvo, ktoré sa prezentovalo sympatickým ofenzívnym prejavom a s ktorým ste dosiahli aj historicky najlepšie umiestnenie klubu v najvyššej súťaži (5.miesto). Chceli by ste možno na niečo podobné nadviazať aj v našom klube?

- V Michalovciach sa pracovalo s mladými hráčmi, boli tam však časté obmeny v kádri, čo nie je vždy úplne ideálne. Čo sa týka herného prejavu, páči sa mi ofenzívny štýl hry, ku ktorému sa budeme chcieť prepacovať. Všetko ale chce svoj čas, verím, že herný prejav budeme postupne zlepšovať a že na tribúny pritiahneme späť fanúšikov či už výkonmi alebo výsledkami.

V Michalovciach ste boli počas svojho pôsobenia služobne najstarším trénerom vo Fortuna lige. Chceli by ste niečo podobné dosiahnuť aj v FK Senica?

- Na to si nepotrpím, chcem odviesť so svojim realizačným tímom dobrú robotu. Ak to náhodou opäť vypáli a bude z toho rekord, rozhodne nebudeme proti. 

Tohtoročná letná prestávka je extrémne krátka, nová sezóna už prakticky klope na dvere. Stihli ste s vedením klubu prebrať prípadné letné posily, ktoré by ste radi privítali v drese FK Senica?

- Momentálne je to ešte predčasná otázka. Rozhodne chceme do klubu pritiahnuť hráčov, vďaka ktorým by sme zvýšili konkurenciu v tíme. Uvidíme, čo sa nám podarí zrealizovať, pretože času je veľmi málo.

V našom klube vás čaká obrovská výzva, aký je váš odkaz pre fanúšikov klubu?

- Chceme stabilizovať klub a mužstvo, priali by sme si, aby ľudia prišli podporiť hráčov na tribúny a aby im hráči vrátili ich podporu svojimi dobrými výkonmi a výsledkami, pretože futbal sa robí pre ľudí a má prinášať radosť - ako fanúšikom, tak hráčom ale aj funkcionárom klubu a trénerom. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Vyhraj dres FK Senica

Vyhraj dres FK Senica

15.1. | Redakce
Interview: Stanislav Griga

Interview: Stanislav Griga

15.1. | Redakce
V sobotu proti SK Líšeň

V sobotu proti SK Líšeň

15.1. | Redakce

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu