Alan, ďakujeme!

Alan, ďakujeme!

13.12.2018 | Igor Tabiš

Jedným z trojice hráčov, ktorý po jesennej časti opúšťa náš klub je aj slovenský futbalista Alan Kováč.

Futbalové cesty sú nevyspytateľné. Občas o všetkom rozhodujú detaily - vydarený zápas, zdravotný stav či strelený gól. Senický dres si už v jarnej časti neoblečie 25-ročný futbalista Alan Kováč. "Najradšej spomínam na obdobie, keď som prišiel do Senice. V prvej sezóne som odohral takmer všetky zápasy, v ktorých som pridal svoje prvé góly vo Fortuna lige. Rád spomínam na partiu chalanov, keď sme do Senice prišli na konci prípravy, niektorí dokonca deň pred začiatkom ligy. Na ihrisku sme pôsobili zohrato, v jarnej časti sme obsadili nakoniec 4. alebo 5.miesto. V pamäti mi utkvel najmä zápas proti Trnave, v ktorom Senica zaknihovala 100.víťazstvo. V tom zápase som dokonca strelil víťazný gól," opisuje svoje najvydarenejšie obdobie v našom drese rodák z Bratislavy. Práve sezóna 2016/17 sa ofenzívnemu futbalistovi vryla do pamäte najviac. Po príchode z Dunajskej Stredy odohral na jar väčšinu zápasu za náš tím, v ktorých pridal aj tri presné zásahy: "Išlo o moje prvé ligové góly, rovnako tak aj zápasy v najvyššej súťaži. Spomienky sú naozaj pekné. Teší ma, že sa mi ako rodákovi z Bratislavy podarilo streliť prvý ligový gól do siete Trnavy. Svoju prvú sezóne v senickom drese hodnotím kladne."

Šťastie je ale vrtkavé, dobré časy vo futbale striedajú tie horšie. Taký je život profesionálneho športovca. V poslednej sezóne sme na ružiach nemali ustlané. "Záchrana v uplynulej sezóne určite nebola jednoduchá, došlo nakoniec až na barážové zápasy. Prvú časť sezóny sme neodštartovali dobre, počas prípravy došlo v hráčskom kádri k veľkým presunom, neskôr aj k výmene trénera. Káder sa nakoniec ustálil čo nám zabezpečilo lepšie výsledky a účasť v baráži, ktorú sme nakoniec zvládli," zaspomínal na minulú sezónu odchovanec Slovana Bratislava, ktorý má najčerstvejšie spomienky na barážový zápas proti Skalici na domácom ihrisku: "Jednoznačne posledný zápas, po ktorom sa Senica zachránila v súťaži. Takisto si ale dobre pamätám zápas pred barážou proti Nitre, kde som nastúpil spolu s chalanmi, ktorí toho odohrali počas sezóny menej. Proti Nitre som skóroval a tak preto na tieto zápasy spomínam najradšej."

Vo svojej tretej sezóne v našom tíme prišlo pre slovenského futbalistu najťažšie obdobie, vo Fortuna lige naskočil do šiestich zápasov, v ktorých celkovo odohral iba 113 minút. "To koľko som toho odohral neovplyvním, na tréningoch som sa vždy pripravoval svedomito. Futbalista musí neustále čakať na šancu a byť pripravený, aj keď nenastupuje. Nie som typ hráča, ktorý to zabalí po tom, čo ho tréner vynechá zo zostavy. Kto ma naozaj pozná aj v súkromí tak vie, že na sebe pracujem každý deň, pretože sa chcem stále zlepšovať," vysvetľuje Alan Kováč. V kabíne a mimo nej si najviac rozumel práve s ďalšími krajanmi: "Určite najviac času trávim s chalanmi, s ktorými som hrával už dlhšie - Erik Otrísal, Juraj Kotula a Jakub Krč. Posledný polrok sa k ním pridal aj Vojto Vorel či Victor Nirennold, keďže som s nimi cestoval každý deň na tréningy do Senice."

"Určite do Senice prídem rád, zažil som tu aj pekné futbalové obdobie. Klubu budem držať prsty aj v budúcnosti. Futbalové podmienky sú v Senici výborné, čo sa týka ihrísk a podobne. Mrzí ma, že sme na štadión neprilákali viac ľudí. Do istej miery to závisí aj od umiestnenia v tabuľke. Ako som už spomínal, v Senici pracuje veľa ľudí, ktorí sa snažia neustále zlepšovať podmienky v klube. Či už je to nový investor, trávnikári ktorí vždy perfektne pripravia ihriská na tréningy alebo ľudia ako Martin Šnegoň (vedúci mužstva) či Ján Šimek (masér). V tomto smere sa na Senicu nedá spomínať v zlom," objasnil Alan Kováč. Na otázku ohľadom svojej futbalovej budúcnosti nechcel byť konkrétny: "Zatiaľ nechcem byť veľmi konkrétny, pauza v zime je dostatočne dlhá na to, aby som si vyriešil otázku môjho nového pôsobiska."

Alan ďakujeme a prajeme veľa šťastia v tvojej ďalšej futbalovej kariére!

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

Po výbornom výkone sme zdolali Trnavu

23.2. | Ivan Tobiáš, TASR, foto: Jozef Komorný
Zajtra privítame Spartak Trnava

Zajtra privítame Spartak Trnava

22.2. | Ivan Tobiáš
Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

Podporte futbalové nádeje FK Senica 2 % z dane

18.2. | Ivan Tobiáš

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu