Hosťovanie sa mení na prestup. Piroska v Senici do roku 2016

Hosťovanie sa mení na prestup. Piroska v Senici do roku 2016

15.01.2013 | Redakcia

piroska zmluvaPo tom, čo sa minulý týždeň podarilo spečatiť do roku 2016 spojenie FK Senica – Tomáš Kóňa, prichádza pre Záhorákov ďalšia dobrá správa. Hráčom Senice sa na tri a pol roka pred malou chvíľou stal Juraj Piroska. „Pôvodne sme boli dohodnutí so Slovanom na polročnom hosťovaní, no po vzájomných rokovaniach prišlo nakoniec k prestupu. Piroh patril vždy k najlepším hráčom. Mimo jedného polroka obliekal vždy senický dres. Sme radi, že sme našli spoločnú reč, so Slovanom aj s hráčom,“ hovorí prezident FK Senica Viktor Blažek.

Piroska pôsobí na Záhorí od roku 2009. Zo Sparty Praha prišiel vtedy na hosťovanie. Po roku sa stal hráčom FK Senica. Dvojročná zmluva klubu s futbalistom sa v zime 2012 musela meniť. Piroska zmenil červeno-modrý dres za belasý. V Slovane ale pravidelne nehrával. 25-ročný ofenzívny stredopoliar však nie je typ futbalistu, ktorý sa pozerá naspäť, preto anabázu v Slovane neberie ako krok vedľa. „Absolútne si s tým hlavu nezaťažujem, do minulosti sa nepozerám. Skrátka to nevyšlo, neviem prečo, neriešim to. Teraz som v Senici, veľmi sa teším na ďalšie obdobie, ktoré ma tu čaká,“ hovorí bezprostredne po podpise zmluvy Juraj Piroska.

Na jeseň roku 2012 prišiel Piroska do Senice opäť, kluby sa dohodli na hosťovaní do konca kalendárneho roku. V deviatich zápasoch nastrieľal Piroska 5 gólov a stal sa ťahúňom mužstva. Na Záhorí sa cíti výborne. „Je tu super partia, futbal sa tu robí dobre, poctivo,“ zamýšľa sa Piroska.

Piroska si v drese Senice zahral aj Európsku ligu. V lete roku 2011 nastúpil v druhom predkole proti rakúskemu Red Bull Salzburg. Slovenský reprezentant verí, že podobné futbalové okamihy si v Senici ešte zopakuje. „Moje ambície sú vždy tie najvyššie. Spravíme všetko preto, aby sme sa do futbalovej Európy dostali aj tento rok. Kvalita tu na to je. Keď bude poriadok v kabíne i na ihrisku, môžeme byť úspešní,“ myslí si Piroska.

Po podpise 3,5 ročnej zmluvy sa Piroska prezliekol opäť do tréningového a vybehol na druhý utorňajší tréning. Sám hráč priznáva, že zimná zaberačka nepatrí k jeho obľúbeným častiam sezóny. „Je to pravda. Nepoznám asi žiadneho futbalistu, ktorý to má rád. Na druhú stranu ale musím povedať, že naberanie kondície je veľmi dôležitou časťou prípravy. Treba sa zahryznúť a vydržať to,“ uzatvára senický futbalista s číslom 33.

 

{yoogallery src=[/images/stories/fotogalerie/20130115_piroska] height=[120]}

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

21.2. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

18.2. | Igor Tabiš
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu