j18Od 15:00 v Skalici:

FK Senica - 1. FC Slovácko „B“ 3:2 (1:1)

Góly FK Senica: 41. Aabiza, 57. a 71. Hošek

Zostava FK Senica: Kamesch - Kaká, Hladík, Pillár, Janso - Wijlaars, Križko - Vilkovský, Aabiza, Šíma - Hošek

Úvodnú šancu v prvom prípravnom stretnutí si vypracovalo Slovácko, no Kamesch loptu za svoj chrbát nepustil. V 16. min posadil Šíma center na hlavu Hošekovi, ten mieril do protipohybu brankára, Melichárek však loptu s námahou vyškriabal na žrď. O štyri minúty pohrozila Senica opäť. Hladíkova hlavička skončila nad. Skóre stretnutia otváralo Slovácko. V 31. min senická obrana nedokázala upratať loptu zo štandardky a bolo 0:1. Zverencom trénera Stanislava Grigu sa do prestávky podarilo vyrovnať. Vilkovského center poslal za chrbát Melichárka Aabiza - 1:1. Dve minúty pred polčasovým hvizdom sa uvoľnil Aabiza, ktorý vysunul Hošeka, ten zo sľubnej pozície nedal.

Po prestávke si niekoľko šancí vypracovalo Slovácko, no góly strieľala Senica. V 57. min sa v trme-vrme v šestnástke najlepšie zorientoval Hošek a Záhoráci viedli 2:1. V 71. min Aabiza prihral Hošekovi a ten pridal svoj druhý gól v zápase - 3:1. Desať minút pred koncom zaujala Vilkovského strela spoza šestnástky, hosťujúci brankár ju vyrazil na roh. Päť minút pred koncom znížilo Slovácko na konečných 3:2. V posledných sekundách stretnutia mohol víťazstvo Seničanov prikrášliť Aabiza, no vyloženú šancu zahodil. V drese Senice sa predstavila nová tvár Aabiza, ktorá prišla na skúšku z Agde, čo je klub z nižšej francúzskej súťaže. Jeho ďalšie pôsobenie v klube je zatiaľ otázne.

Od 17:00 v Skalici:

FK Senica - Šamorín 1:1 (0:1)

Gól FK Senica: Blackburn

Zostava FK Senica: Šulla - R. Diviš, Pavlík, Gajdošík, Leal - Kóňa, Strnad - J. Diviš, Bolinha, Kalabiška - Blackburn

Druhý zápas mal vyššiu úroveň i tempo ako prvý duel. V zostave tímu Stanislava Grigu sa objavil aj Radek Diviš, mladší Jaroslavov brat. A neviedol si zle. Počas prvej 45-minútovky mala Senica výraznú prevahu. Vypracovala si viacero šancí, ale žiadna z nich sa gólom neskončila. Naopak, skórovali hráči Šamorína. V 8. minúte sa hlavou presadil Kuba. Potom sa do príležitostí dostávali najmä Seničania. V 12. min vystihol Kóňa rozohrávku súpera, pokúsil sa prelobovať šamorínskeho brankára, no Pentek loptu chytil. O tri minúty neskôr potiahol akciu opäť Kóňa, prihrávkou našiel Diviša, ten napálil loptu do brankára, neujala sa ani následná Blackburnova dorážka, ktorá skončila na žrdi. V 18. min mohol vyrovnať Jaro Diviš, jeho pokus z hranice šestnástky skončil mimo. V 24. min rozohral Kóňa štandardku, Bolinhova strela bola zblokovaná, následný Strnadov pokus skončil u výborne chytajúceho Penteka. Po polhodine hry sa individuálnou akciou blysol Kalabiška, loptu posunul Bolinhovi, no mladý Brazílčan mieril z necelých 10 metrov vedľa.

Aj po zmene strán diktoval tempo favorit. V 53. min rozohrával štandardku Radek Diviš, Pavlík ale neprestrelil húštinu nôh súperových obrancov. Pri chuti bol Kalabiška. V 55. min sa po jeho individálnej akcii a následnej strele vyznamenla opäť brankár Šamorína. Vyrovnanie priniesla 72. min. Po Kóňovom rohu sa Blackburn oprel hlavou do lopty, a hoci ju brankár treťoligistu chytil, podarilo sa mu to tesne za bránkovou čiarou - 1:1. V 80. min Blackburn centroval, dobre nabiehajúci Strnad namieril hlavou nad. V záverečnej desaťminútovke o sebe dali vedieť aj zverenci Vladimíra Koníka. Ich dve strely zo stredných vzdialeností ako ani pokus zvnútra šestnástky sa ale neujali. V poslednej minúte Bolinha vysunul Jaroslava Diviša. Krídelník Senice sa dostal do dobrej streleckej pozície, ale snažil sa ešte prihrať Blackburnovi. Jeho pas domáca defenzíva zastavila.