Kóňa hráčom Senice do roku 2016

Kóňa hráčom Senice do roku 2016

08.01.2013 | Redakcia

kona podpis zmluvySpráva, na ktorú mnohí fanúšikovia čakali. Dnes po poobednom tréningu zasadli v rokovacej miestnosti kapitán tímu Tomáš Kóňa, športový riaditeľ Dušan Vrťo a prezident Viktor Blažek. 28-ročný stredopoliar Tomáš Kóňa svojim podpisom predĺžil svoje pôsobenie v Senici až do roku 2016. „Tomášovi vyprší aktuálna zmluva v lete tohto roku. Je veľmi dôležitým článkom nášho mužstva, preto sme vyvinuli maximálne úsilie, aby sme vzájomnú spoluprácu predĺžili. Sme nesmierne radi, že sa nám to podarilo. Obojstranná spokojnosť,“ ozrejmuje prezident klubu FK Senica Viktor Blažek.

Klubový funkcionár však dopĺňa, že v prípade atraktívnej ponuky sa môžu veci zmeniť. „Ak príde skutočne zaujímavá ponuka a Kongo (Tomáš Kóňa, pozn.red.) bude chcieť odísť, nebudeme mu stáť v ceste,“ dopĺňa Blažek.

Kóňa je ťahúňom Záhorákov. V našej lige patrí dlhodobo k najkvalitnejším stredopoliarom. Vo futbalových hlasovaniach športovej verejnosti i odborníkov mu patria vždy popredné priečky. Vo fanúšikovských anketách vo svojej kategórii už pravidelne víťazí. Rodák z Nitry si dokonca i trikrát obliekol najcennejší dres. V kvalifikačnom zápase Slovenska v marci 2011 na pôde Andorry si pripísal na konto plných 90 minút a patril k najlepším na ihrisku.

Na Záhorí patrí k pojmom. Do Senice prišiel pred sezónou 2010/2011 a okamžite patril k oporám tímu. „V Senici som maximálne spokojný. Žijeme tu ako jedna rodina. Som tu už dvaapol roka. Celkom živo si pamätám na prvý súťažný zápas v senickom drese. Na ihrisku Trnavy sme prehrali 0:3. Potom sme sa však chytili a šplhali sme pomaly hore. Je mi skrátka v Senici dobre, mužstvo sa stabilizuje, buduje sa nový stánok. Stále sa tu niečo deje. S podpisom som neváhal, nemal som dôvod nepredĺžiť zmluvu,“ znie spokojnosť v hlase Tomáša Kóňu.

Senická ikona však zároveň priznáva, že aj počas pôsobenia v Senici mala viacero ponúk na prestup. „Neľutujem však, že žiadna nevyšla. Už desať rokov hrám profesionálne futbal, niečo som si už preskákal. Sľuby agentov na mňa nezaberajú. Viem, že veci sa majú v skutočnosti inak,“ ozrejmuje nitriansky odchovanec, ktorý má znak svojho rodného klubu vytetovaný na ruke.

Po zranení Jána Gajdošíka a odchode Petra Boleka do Plzne si v lete minulého roku volila senická kabína kapitána. Vodcovská páska zakotvila na ruke Tomáša Kóňu. Svoje mužstvo viedol za víťazstvami. Jesennú časť pre zranenie nedohral. Už však zarezáva na tréningovom poli a naberá plné dávky. O tom, či bude kapitánom aj na jar však on nerozhodne. „Uvidíme. Sám neviem, či budem kapitánom aj na jar. Dôležitejšie však je, že po zranení už môžem naplno trénovať. Priznávam však, že trocha to bolí stále. Mňa to ale neprekvapuje. Vždy keď som mal nejaké zranenie, bolesti doznievali aj pol roka,“ dopĺňa tvorca senickej hry.

Senický futbalista s číslom 6 na chrbte si chce počas nasledujúcich troch rokov splniť jeden zo svojich futbalových snov. „Ako malý som si povedal, že si chcem zahrať jeden z európskych pohárov. Snáď sa mi to splní. Samozrejme, už dva roky po sebe sme sa prebojovali do pohárovej Európy, do skupiny sme sa ale nedostali. Dúfam, že sa nám to v nasledujúcich troch rokoch podarí. Keď mi bude v Senici končiť zmluva, budem mať už 31 rokov a pochybujem, že sa dostanem do top tímu. Bodajby som sa mýlil, ale veci vidím reálne,“ uzatvára debatu Tomáš Kóňa.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš
Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

15.2. | Igor Tabiš
Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

14.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu