FK Senica vyššie ako Hearts, Haag, Slavia či Lecce

FK Senica vyššie ako Hearts, Haag, Slavia či Lecce

21.01.2012 | Redakcia

j22Vo svete futbalu je aktívnych množstvo agentúr a špecializovaných centier vydávajúcich poradie najlepších klubov, reprezentácií či ligových súťaží. Medzi najprecíznejšie a najuznávanejšie spoločnosti v tejto oblasti patrí skupina vydávajúca svoje výsledky na stránke www.footbaldatabase.com.

 

Podľa uznávanej stránky patrí Senici v rámci európskych klubov lichotivá 267. pozícia. Zo slovenských tímov na tom lepšie iba, v posledných rokoch najúspešnejšie tímy z Corgoň ligy, Slovan Bratislava a MŠK Žilina. Poradie sa počíta komplikovanými výpočtami. Do úvahy sa berú výsledky z minulého obdobia a predovšetkým progres jednotlivých klubov.

 

 

Poradie slovenských tímov podľa www.footbaldatabase.com:

j22-1

Zaujímavý je aj pohľad na tímy, ktoré podľa matematických výpočtov a dosiahnutých výsledkovza senickým tímom. Nájdete tam populárne škótske kluby Hearts a Dundee United, pražskú Slávia, izraelský Maccabi Tel Aviv, či rakúsky Sturm Graz. Pohľad na tímy, ktoré za FK Senica teší a poháňa vpred.

 

Poradie na 265. až 270. mieste podľa www.footbaldatabase.com:

j22-2

 

Vybrané kluby s nižším ratingom ako FK Senica podľa www.footbaldatabase.com:

j22-3

 

Ďalšou prestížnou stránkou, zaoberajúcou sa týmito výpočtami je www.soccer-rating.com. Tento web zaradil do poradia európskych klubov až 2266 zástupcov, z toho 24 tímov zo Slovenska. Podľa uvedeného webu je súhrnný rating nášho tímu 1786,98 bodu. Aj v tomto rebríčku na tom zo slovenských tímov lepšie iba Žilina a Slovan.Pod FK Senica aj tímy zo zvučných európskych súťaží. Až pod tímom zo Záhoria je účastník talianskej Serie A US Lecce, ďalej KSC Lokeren, VV St. Truiden či Germinal Beerschot Antverpy z najvyššej belgickej súťaže, škótske tímy FC Aberdeen, Motherwell či Kilmarnock, holandskí prvoligisti ADO Den Haag, Utrecht, NEC Nijmegen i NAC Breda, bohatí ruskí zástupcovia Spartak Naľčik, Krídla Sovietov i Amkar Perm, populárne švajčiarske tímy FC Thun, Grasshoppers Zürich alebo Neuchatel Xamax.

 

Senica je v rebríčku vyššie ako deväť tímov z českej Gambrinus ligy vrátane Slávie Praha či Baníka Ostrava. Hlboko pod FK sa krčí aj dvojnásobný víťaz Európskeho Pohára Majstrov Nottingham Forest, v minulosti úspešné Derby County i slávne moskovské Torpedo.

Vďaka vysokému ratingovému oceneniu by sa FK Senica zaradila v portugalskej, českej, belgickej, ale i ruskej, švajčiarskej a rakúskej lige do prostriedku ligového pelotónu. V škótskej lige by to bolo dokonca 5. miesto.

Samozrejme údaje od štatistov nerozhodujú o výsledkoch na trávniku, ale vychádzajú z reálnych faktov. Do spočítavania bodov je zahrnutých množstvo údajov a výsledkov. K poradiu sa dospieva na základe komplikovaných rovníc a výpočtov. Verme že kurz FK Senica bude mať aj naďalej stúpajúcu krivku a že výsledkami prinútime štatistov posúvať náš tím čoraz vyššie.

 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

Z Trnavy prichádza na hosťovanie Filip Dangubič

21.2. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

Mládež v akcii: U12 a U10 s ďalšími futbalovými skúsenosťami

18.2. | Igor Tabiš
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu