FK Senica vyššie ako Hearts, Haag, Slavia či Lecce

FK Senica vyššie ako Hearts, Haag, Slavia či Lecce

21.01.2012 | Redakcia

j22Vo svete futbalu je aktívnych množstvo agentúr a špecializovaných centier vydávajúcich poradie najlepších klubov, reprezentácií či ligových súťaží. Medzi najprecíznejšie a najuznávanejšie spoločnosti v tejto oblasti patrí skupina vydávajúca svoje výsledky na stránke www.footbaldatabase.com.

 

Podľa uznávanej stránky patrí Senici v rámci európskych klubov lichotivá 267. pozícia. Zo slovenských tímov na tom lepšie iba, v posledných rokoch najúspešnejšie tímy z Corgoň ligy, Slovan Bratislava a MŠK Žilina. Poradie sa počíta komplikovanými výpočtami. Do úvahy sa berú výsledky z minulého obdobia a predovšetkým progres jednotlivých klubov.

 

 

Poradie slovenských tímov podľa www.footbaldatabase.com:

j22-1

Zaujímavý je aj pohľad na tímy, ktoré podľa matematických výpočtov a dosiahnutých výsledkovza senickým tímom. Nájdete tam populárne škótske kluby Hearts a Dundee United, pražskú Slávia, izraelský Maccabi Tel Aviv, či rakúsky Sturm Graz. Pohľad na tímy, ktoré za FK Senica teší a poháňa vpred.

 

Poradie na 265. až 270. mieste podľa www.footbaldatabase.com:

j22-2

 

Vybrané kluby s nižším ratingom ako FK Senica podľa www.footbaldatabase.com:

j22-3

 

Ďalšou prestížnou stránkou, zaoberajúcou sa týmito výpočtami je www.soccer-rating.com. Tento web zaradil do poradia európskych klubov až 2266 zástupcov, z toho 24 tímov zo Slovenska. Podľa uvedeného webu je súhrnný rating nášho tímu 1786,98 bodu. Aj v tomto rebríčku na tom zo slovenských tímov lepšie iba Žilina a Slovan.



Pod FK Senica aj tímy zo zvučných európskych súťaží. Až pod tímom zo Záhoria je účastník talianskej Serie A US Lecce, ďalej KSC Lokeren, VV St. Truiden či Germinal Beerschot Antverpy z najvyššej belgickej súťaže, škótske tímy FC Aberdeen, Motherwell či Kilmarnock, holandskí prvoligisti ADO Den Haag, Utrecht, NEC Nijmegen i NAC Breda, bohatí ruskí zástupcovia Spartak Naľčik, Krídla Sovietov i Amkar Perm, populárne švajčiarske tímy FC Thun, Grasshoppers Zürich alebo Neuchatel Xamax.

 

Senica je v rebríčku vyššie ako deväť tímov z českej Gambrinus ligy vrátane Slávie Praha či Baníka Ostrava. Hlboko pod FK sa krčí aj dvojnásobný víťaz Európskeho Pohára Majstrov Nottingham Forest, v minulosti úspešné Derby County i slávne moskovské Torpedo.

Vďaka vysokému ratingovému oceneniu by sa FK Senica zaradila v portugalskej, českej, belgickej, ale i ruskej, švajčiarskej a rakúskej lige do prostriedku ligového pelotónu. V škótskej lige by to bolo dokonca 5. miesto.

Samozrejme údaje od štatistov nerozhodujú o výsledkoch na trávniku, ale vychádzajú z reálnych faktov. Do spočítavania bodov je zahrnutých množstvo údajov a výsledkov. K poradiu sa dospieva na základe komplikovaných rovníc a výpočtov. Verme že kurz FK Senica bude mať aj naďalej stúpajúcu krivku a že výsledkami prinútime štatistov posúvať náš tím čoraz vyššie.

 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Druhú polovicu základnej časti odštartujeme na ihrisku Spartaka Trnava

Druhú polovicu základnej časti odštartujeme na ihrisku Spartaka Trnava

19.10. | Igor Tabiš
Erik Otrísal: Neľutujem rozhodnutie zostať v Senici

Erik Otrísal: Neľutujem rozhodnutie zostať v Senici

16.10. | Igor Tabiš
Na dorast čakajú súboje proti Žiline

Na dorast čakajú súboje proti Žiline

16.10. | Igor Tabiš

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu