Počet reprezentantov z FK Senica stúpa

Počet reprezentantov z FK Senica stúpa

24.01.2012 | Redakcia

j25repreNa sekretariát klubu prišla výborná správa. Počet slovenských reprezentantov pôsobiacich v FK Senica sa opäť rozrástol. V prvej polovici februára sa uskutoční v La Mange turnaj mládežníckych výberov do 17 rokov. Na španielskom podujatí sa zúčastnia aj Martin Junas a Tomáš Kapusta. Medzi náhradníkmi evidujeme Dominika Nemca.

 

Martin už pozná pocit z reprezentačných zrazov. Tomáš ale dostal pozvánku do najcennejšieho úboru premiérovo. „Je to pre neho odmena za tvrdú a obetavú prácu,“ rozhovoril sa jeho tréner zo senickej sedemnástky Stanislav Macek a pokračoval: „Pred osemnástimi mesiacmi sem prišiel z Prievidze ako neobrúsený talent s veľkým potenciálom. Vždy vynikal cieľavedomosťou i úspešnosťou v osobných súbojoch. Celý zápas dokáže odjazdiť. Vytrvalo maká od šestnástky po šestnástku. Veľmi pozitívne vplýva na tím aj v kabíne. Naopak, v minulosti boli jeho najväčšími nedostatkami práca s loptou a dynamika. V týchto atribútoch sa v posledných mesiacoch výrazne zlepšil,“ odkrýva mládežnícky tréner FK Senica dôvody, prečo si Ladislav Pecko, šéf reprezentačnej sedemnástky, vybral aktívneho a univerzálneho stredopoliara zo Záhoria.

 

Tomáš je z pozície stredového hráča pre brankárov súperov nebezpečným hráčom. V doterajšom priebehu ligovej súťaže dalsedem gólov. „Reprezentačná pozvánka ho, samozrejme, veľmi potešila. Na premiérový zraz cestuje plný očakávania. Našich mládencov čakajú v Španielsku kvalitní súperi. Táto skúsenosť ho bude určite motivovať,“ fandí svojmu zverencovi uznávaný tréner. Hoci aj Stana Maceka nadchla Kapustova nominácia, pred jeho cestou na Pyrenejský polostrov skrýva určité obavy. „Nie, o výkonnosti to určite nie je. V tomto smere je Tomáš absolútne v poriadku. Trošku ma trápi, že prešiel drobným zranením chrbta. Snáď sa to ale neprejaví. Na zraz chce byť stopercentne pripravený a preto sa pripravuje veľmi zodpovedne. Trénuje s chuťou a veľkým zanietením. Medzinárodná konfrontácia mu rozhodne viac ako ktorýkoľvek ligový zápas,“ nazdáva sa senický kouč.

 

Zraz reprezentácie je naplánovaný na 5. februára o 15.00h v sídle SFZ. Po presune do Španielska sa výber slovenských talentov stretne najskôr s rovesníkmi z Nórska. Potom nasleduje konfrontácia s Českom a na záver turnaja čaká Slovákov duel s mladými Švédmi. Výprava sa vráti do Bratislavy 13. februára.

 

Program reprezentácie na turnaji v La Mange:

08.02.2012 Nórsko "17" - Slovensko "17"
10.02.2012 Česko "17" - Slovensko "17"
12.02.2012 Švédsko "17" - Slovensko "17"

 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Prvou letnou posilou Tomáš Košút

Prvou letnou posilou Tomáš Košút

26.6. | Igor Tabiš
Mládež v akcii: FK Senica U10 víťazom turnaja Schaeffler Cup

Mládež v akcii: FK Senica U10 víťazom turnaja Schaeffler Cup

25.6. | Igor Tabiš
Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

Rudolf Bíly: Chlapci si zaslúžia obrovské ďakujem

24.6. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu