Začala rekonštrukcia futbalového stánku

Začala rekonštrukcia futbalového stánku

22.11.2012 | Redakcia

rekonstrukcia stadionOčakávaná rekonštrukcia štadiónu FK Senica už nabrala reálne kontúry. Začiatkom týždňa naštartovali motory ťažké mechanizmy a vzduchom začali lietať zvuky lopaty, rýľa či krompáča. Areál štadiónu sa zmenil na stavenisko. „Začali sme s výkopovými prácami, ktoré sú prvým krokom rekonštrukcie štadiónu,“ hovorí prezident FK Senica Viktor Blažek a dodáva, že financovanie projektu je realizované zo súkromných zdrojov.

V prvej etape zadné tribúny

Celková výstavba nového moderného stánku FK Senica je naplánovaná do štyroch etáp v ročných intervaloch, vždy počas zimnej prestávky. V prvej sa postavia tribúny za oboma bránkami. Na oboch sa vytvorí miesto celkovo pre 2022 fanúšikov. To znamená, že jedna tribúna bude mať kapacitu presne 1011 ľudí. Tribúny budú mať osem radov sedadiel. Všetky sedačky budú modrej farby. Finalizácia tejto fázy je naplánovaná na koniec februára 2013, to znamená, že prvé jarné kolo 2.marca 2013 doma s Ružomberkom odohráme už pred dvojicou nových tribún. Za zmienku snáď stojí aj to, že všetky tribúny budú kryté. Zvýši sa tak výrazným spôsobom komfort štadiónu. „Veríme, že tribúny dotiahnu nových fanúšikov, že si fanúšikovia prídu na svoje,“ poznamenáva prezident FK Viktor Blažek.

Na jar i veľkoplošná obrazovka

Futbalovú jar začne naše mužstvo i za podpory novej veľkoplošnej obrazovky, ktorá bude situovaná v priestoroch medzi C a B tribúnou (podobne ako to bolo na zápasoch Európskej ligy UEFA proti APOEL-u Nikózia či Red Bull Salzburg). Rozmer obrazovky je zhruba 7x4 metra. Obrazovka nebude, samozrejme, slúžiť len ako ukazovateľ skóre. FK Senica plánuje ju plnohodnotne využiť. To znamená, že počas zápasu budú môcť na nej fanúšikovia sledovať zaujímavé grafiky, zostrihy predchádzajúcich zápasov, zaujímavé videá, aktuálne štatistiky, no zároveň sa vytvorí i zaujímavý marketingový priestor pre partnerov klubu.

Vynovený štadión bude stáť v roku 2015

Presne o dva roky od ukončenia prvej etapy by mal v Senici vyrásť jeden z najútulnejších stánkov na Slovensku. Celý štadión bude mať osem radov sedadiel. Tribúny však budú disponovať i možnosťou doplniť tri mobilné rady sedadiel pred stávajúci počet 8 radov. Po ich doplnení bude kapacita štadióna 8000 miest. Štadión tak bude spĺňať kapacitnú normu pre skupinovú fázu európskych pohárov. Rokom 2015 však rekonštrukcia štadióna nebude finálna. Modernizácia bude pokračovať ďalšími úpravami.


Takto bude vyzerať moderný futbalový stánok FK Senica v roku 2015

stadion FKSenica

stadion FKSenica2

Fotogaléria z rekonštrukcie:

 

{yoogallery src=[/images/stories/fotogalerie/20121122_stadion_rekonstrukcia] height=[120]}

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

Trenčínu sme podľahli rozdielom triedy

16.2. | Igor Tabiš
Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

Po dvojmesačnej pauze sa vracia Fortuna liga, v sobotu vyzveme Trenčín

15.2. | Igor Tabiš
Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

Tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy

14.2. | Igor Tabiš

Copyright © 2019 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu