Čriepky zo sústredenia v Rakúsku

Čriepky zo sústredenia v Rakúsku

30.06.2012 | Redakcia

sustredenieV sobotu popoludní opúšťa výprava FK Senica obec Wenigzell a po zápase s Dneprom Dnepropetrovsk sa vracia na Slovensko. Necelý týždeň na rakúskom sústredení využila výprava zo Záhoria predovšetkým na aktívny tréning a sériu prípravných duelov. Na programe dňa boli však aj iné pozoruhodné udalosti.

Na tréningu deti i starci

Tréningové ihrisko sa nachádza v bezprostrednej blízkosti materskej školy. Príprava našich chlapcov tak podliehala prísnej kontrole zvedavých pohľadov najmladších obyvateľov neveľkej obce. Wenigzell je vyhľadávaným turistickým centrom. V zime si tu dávajú stretávky predovšetkým lyžiari, letné mesiace lákajú do oblasti v srdci Štajerska najmä seniorov. V blízkosti ihriska je vyhľadávaný park bosých chodidiel. Špeciálne upravený povrch má blahodarné účinky na dolné končatiny návštevníkov obce. Predovšetkým tých skôr narodených. Tí často využívajú aj služby tunajších podnikateľov v oblasti agroturistiky. Vítanou atrakciou sú aj tréningy našich chlapcov. Počas tréningov sú lavičky okolo ihriska obsadené do posledného miestečka. Pod kontrolou uznanlivých pohľadov dôchodcov vstrebáva partia Zdeňka Psotku naordinované tréningové porcie.

Starí v pozore, mladí pohovkrajcikblackburn

Piatkový tréning mal síce voľnejší, ale o to súťažnejší, charakter. Seničania sa rozdelili do malých skupiniek a súťažili v rôznych futbalových zručnostiach. Streľba na malú bránu, cielenie do presne vymedzeného priestoru, či oblúčiky do brvna... Aj tieto disciplíny určovali najšikovnejší tím. V hre bol vysoký bank. Víťazný tím mal totiž prísľub, že na obede sa oň zdolaní postarajú do posledného detailu. Výberu najšikovnejších velil vedúci mužstva Martin Šnegoň. Jeho družinu tvorili Tomáš Kóňa, Martin Babic, Petr Hošek a Rolando Blackburn. Naopak, súťažné predpoludnie nezvládli skúsení borci vedení Zdeňkom Psotkom. Lamine Diarrassouba, Pavol Masaryk, Miroslav Štepánek a Matej Krajčík sa tak stali dočasnými lokajmi. Roly Blackburn vošiel do jedálne a začal si naberať jedlo. Vtom k nemu skočil Maťo Krajčík, vytrhol mu z ruky tanier, úctivo ho usadil a nosil mu pokrmy, nápoje, ovocie. Mladý Panamčan si svoju chvíľu slávy naplno užíval, skúsenejšieho spoluhráča nijako extra nešetril. Na tvári mu svietil šťastný úsmev. Spolu s rýchlonohým útočníkom si svoje víťazstvo užívali aj ostatní. Martin Šnegoň, obskakovaný trénerom Psotkom, sa po obede priznal, že toľko chodov, mal naposledy hádam na svadbe.

Najlepším tipérom kapitán

Hráči žijú pochopiteľne aj doznievajúcim európskym šampionátom. Pred každým zápasom vkladajú do banku najnižšiu európsku papierovú bankovku a tipujú polčasový a konečný výsledok. Najlepšie tipy rozdáva novovymenovaný kapitán Tomáš Kóňa. Spolu s Jurom Križkom si rozdelili výhru po zápase Česko – Portugalsko. Po prvom semifinále Španielsko – Portugalsko bral Tomáš bank opäť. Tentoraz sa ale deliť nemusel, keďže nikto iný netrafil výsledok pyrenejského derby. O stošesť sa tipovalo aj druhé semifinále Nemecko - Taliansko. Väčšina chlapcov favorizovala L?wov nationalelf. Skúsenosťami a stovkami odsledovanými zápasmi podkutý Miro Mentel ale vedel svoje. Po prvom polčase vyhrávali azúroví 2:0. Spokojný tréner brankárov sa zdvihol zo spoločnej miestnosti a pobral sa na izbu. Odchádzajúc skonštatoval, že v poslednej päťminútovke Nemci znížia. Po úspešnej jedenástke ?zila sa trénerove slová naplnili. Z výhry sa však tešil iba tak na polovicu. Rovnaký výsledok totiž predpovedal aj Martin Ďurica.

HORÍÍÍ!!!

S týmto zlovestným pokrikom mobilizoval svojich spoluhráčov v jednu noc Juraj Križko. Nie nešlo o žiaden planý poplach. V kuchyni hotela skutočne vzbĺkol oheň a štipľavý dym sa šíril chodbami nezadržateľnou rýchlosťou. Obyvatelia hotela poslušne opustili svoje izby a sústredili sa pred hotelom. Až dvojica hasičských áut zažehnala nebezpečenstvo. Vari jediným členom senickej výpravy, ktorého sa evakuácia netýkala bol Josef Mucha. Asistent trénera totiž obýva izbu na najvyššom poschodí. Šum, dym a rodiaca sa panika v suteréne do jeho nadmorskej výšky nevystúpili. Z nadhľadu potom v bezpečí izbičky sledoval, čo že sa to dolu deje. Zruční hasiči situáciu zdatne zvládli a naši chlapci sa mohli pokojne vrátiť na izby a dosnívať svoj nočný sen.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia zastavuje tréningový proces

Akadémia zastavuje tréningový proces

29.9. | Redakce
V dohrávke 4.kola na Tehelnom poli

V dohrávke 4.kola na Tehelnom poli

29.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu