Príprava: FK Senica - FK Baku 1:1 (1:0)

28.06.2012 | Redakcia

bakuvsseGóly: 24. Križko - 49. Verpakovskis

Zostava FK Senica: Kamesch (67. Malec) - Križko, Filípek, Pavlík, Janso (65. Diviš) - Ventúra (77. Kóňa), Wijlaars (46. Kalabiška) - Ďurica (65. Černý), Babic (70. Štepánek) - Diarrassouba (65. Blackburn), Hošek (65. Masaryk)

Od úvodu sa v druhom prípravnom vystúpení v rámci rakúskeho sústredenia hral svižný futbal. Tempo diktovali predovšetkým hráči FK Senica. Už v 3. min sa k lopte dostal Diarrassouba, posunul ju na Hošeka, ten skúšal prelobovať brankára, v poslednej chvíli však Ivanovskis odvrátil na roh. K jeho zahratiu sa postavil Ďurica. Presný center z jeho nohy našiel hlavu Hošeka, ten z dobrej pozície ale mieril mimo. V 8. min pálil Xavier Junior, Kamesch ale zasahovať nemusel. V 12. min opäť pohrozili Azerbajdžanci, Verpakovskisova hlava ale cestu do siete nenašla. Práve M?ris Verpakovskis bol v úvodnom dejstve ústrednou postavou Baku. 32-ročný útočník má skúseností na rozdávanie. Osem rokov strávil na Ukrajine v Dynamo Kyjev, odkiaľ putoval i do španielskeho Getafe či chorvátskeho Hajduku Split. My si ho pamätáme z lotyšskej reprezentácie. 9. októbra 2004 otváral v kvalifikačnom zápase na majstrovstvá sveta 2006 v Bratislave skóre, no štyri góly do lotyšskej brány spôsobili to, že zo Slovenska odchádzal Verpakovskis sklamaný.

V 15. min ohrozili bránu Baku opäť Seničania, po Babicovom rohu hlavičkoval Hošek, no bránu netrafil. V 22. min zahrával štandardku opäť Babic, na loptu si naskočil Pavlík, jeho pokus ale skončil na žrdi. O dve minúty neskôr sa však už Záhoráci tešili, Križko otvoril skóre 1:0. O dve minúty sa vyznamenal výborne chytajúci Kamesch, nebezpečnú štandardku vytesnil špičkami prstov na roh. V 28. min sa uvoľnil aktívny Diarrassouba, jeho strela z hranice 16-ky skončila na brvne. Po polhodine hry sa postavil k štandardke Ďurica, zblokovaná strela sa dostala k Hošekovi, ten však loptu do siete nedostal. V 40. min sa uvoľnil Diarrassouba, o vlások však minul. Minútu pred polčasovým hvizdom zakombinovali Križko s Diarrassoubom, šanca sa gólom neskončila.

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie futbalisti Baku. Územná prevaha vyústila do vyrovnávajúceho gólu. V 49. min vnikol do pokutového územia Verpakovskis a vyrovnal na 1:1. V 74. min centroval z prvej strany Masaryk, ťažkú loptu si našiel v šestnástke Blackburn, jeho strela ale skončila mimo. V 77. min zahrávali Seničania nepriamy kop z 18 metrov. Križko priťukol Černému, jeho pokus ale skončil mimo. O štyri minúty pálil z úhla Blackburn, brankár Baku bol ale pozorný. V 86. min roztočila v súperovom pokutovom území kolotoč trojica Masaryk - Križko - Diviš. Posledný menovaný zakončil tesne vedľa. Výborný zápas sa nakoniec skončil remízovo 1:1.

V poslednom zápase v rámci rakúskeho sústredenia nastúpia Seničania v sobotu od 17:00 h proti ukrajinskému FC Dnipro Dnipropetrovsk.

Magický dátum. Roberta Diasa teší víťazstvo nad Trenčínom i víťazný gól
Mládež v akcii: U19 v derby víťazne, piata výhra v rade v podaní futbalistiek WU15