Tomáš Kóňa kapitánom FK Senica

Tomáš Kóňa kapitánom FK Senica

29.06.2012 | Redakcia

 

kongosustredenieV našej lige patrí dlhodobo medzi najkvalitnejších a najmä najspoľahlivejších hráčov. Pomaly zbiera reprezentačné štarty. Vo futbalových hlasovaniach odborníkov i športovej verejnosti mu pravidelne patria najvyššie priečky. Napriek tomu nebol nikdy kapitánom. V Nitre ani neskôr v Senici. Hoci pri absencii Ráka v prvom a Gajdošíka s Bolekom v druhom prípade párkrát symbol kapitána na svoj dres natiahol, boli to iba epizódne skúsenosti. Od leta 2012 sa situácia mení. Futbalistom, ktorý bude v nasledujúcej sezóne viesť FK Senica s farebnou páskou na rukáve, bude Tomáš Kóňa.  

Meno nového šéfa kabíny vzišlo z demokratických volieb. „Tréner nachystal lístočky. Každý mal na ne napísať tri mená. Potom sa to sčítalo,“ opísal nový kapitán jednoduchý spôsob volieb. Odkedy je Tomáš v Senici, nikto neodohral viac zápasov ako on. Krivka je výkonnosti je štandardná. Na trávniku patrí vždy medzi lídrov. Napriek tomu nemalo hlasovanie jednoznačného favorita. Doterajší kapitán Gajdošík je pre zranenie dlhodobo mimo, jeho alternant Bolek je mimo úplne. Do kabíny však pribudlo niekoľko špičkových osobností. Otázka dňa znela, kto to teda vyhrá? „Priznám sa, výsledok ma trochu prekvapil. Veď do mužstva prišlo množstvo skúsených a kvalitných hráčov. Vyzretosť priniesli Erich Brabec, Matej Krajčík či Paľo Masaryk. Do kabíny pribudli aj ďalší. Ale pozor! Príchody kvalitných hráčov nám žiadny úspech nezaručujú. O ten sa budeme musieť biť v každom zápase na trávniku,“ burcuje Kóňa v súlade so svojou novou funkciou. Spoluhráčov chce viesť na futbalové výslnie najlepšie ako vie. Nové prvky z pozície kapitána však nechystá. „V Senici je zaužívaný rituál. Kapitánsku pásku má na starosti Bebe (masér Róbert Beblavý, pozn. red.). Pred zápasom ju navlečie kapitánovi na ruku a ide sa na vec. Doteraz to fungovalo. Nevidím dôvod prečo to meniť.“

Na Záhorí nastali zmeny nie len v hráčskom kádri, ale aj v realizačnom tíme. Dvojicu Stano Griga, Libor Fašiang nahradilo duo Zdeněk Psotka, Josef Mucha. „Každý tréner má svoje metódy. Tréner Psotka kladie prioritu najmä na častú prácu s loptami. Na tréningoch hráme viac futbalu ako tomu bolo v minulosti,“ opisuje drobné zmeny v tréningovom procese odchovanec nitrianskej futbalovej školy. Častým spestrením tréningov sú aj najrôznejšie motivačné súťaže. Raz sa hrá trebárs o kilo broskýň, inokedy zasa o to, kto bude na obede obsluhovať a kto naopak obsluhovaný. „Podporuje to našu súťaživosť a vôľu vyhrávať. V každej hre chceme byť najlepší,“ vysvetľuje slovenský reprezentant.

Sústredenie Seničanov v rakúskej kúpeľnej obci Wenigzell speje pozvoľna k záveru. A hoci sa zodpovedne a tvrdo maká, senická výprava je maximálne spokojná. „Bývame v peknom hoteli v nádhernom prostredí. Na tréningy máme perfektné podmienky. Žiadne nedostatky nebadáme. Navyše hráme zápasy proti zaujímavým súperom. Naposledy sme nastúpili proti Baku, ktoré bude hrať v predkole Európskej ligy,“ zamýšľa sa Tomáš sŕkajúc horúcu kávu a v hlave okamžite prepína na senické pohárové povinnosti. „Celý rok sme tvrdo pracovali. Po Salzburgu sme túžili po opätovnej európskej konfrontácii. Urobíme všetko pre to, aby sme si s prvým súperom poradili. O jeho identite sme sa dozvedeli v autobuse cestou na sústredenie. Vedúci mužstva Maťo Šnegoň bol v kontakte s funkcionármi klubu priamo v Nyone. Keď vyslovil meno nášho súpera, bolo to pre mňa trošku zvláštne. Veď proti MTK Budapešť sme nedávno odohrali prípravný duel. Teraz proti nim nastúpime naostro. Bude to rozhodne o niečom úplne inom. Naším cieľom je zvíťaziť a vyzvať na súboj cyperský APOEL,“ velí do útoku kapitán Tomáš Kóňa.

 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V druhom zápase výhra nad Dubnicou

V druhom zápase výhra nad Dubnicou

22.1. | Ivan Tobiáš
V prvom prípravnom zápase remíza s Petržalkou

V prvom prípravnom zápase remíza s Petržalkou

18.1. | Ivan Tobiáš
Futbalisti FK Senica vstúpili do prípravy na jarnú časť Fortuna ligy

Futbalisti FK Senica vstúpili do prípravy na jarnú časť Fortuna ligy

6.1. | Jozef Komorný

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu